ОМИЛЕНИОТ СОК НА НОЛЕ И ЈЕЛЕНА стана вистински хит на Инстаграм – хранлив и лесно се прави

Сокот од целер овие денови е многу популарен на Инстаграм, а за тоа придонесе Новак Ѓоковиќ. Се работи за пијалак кој е многу здрав, а Ноле и Јелена често го пијат наместо кафе наутро.

Овој сок ја гасне жедта, а ако ви е преинтензивен можете да го разредите со вода. Исто така, ја намалува подуеноста и помага при исфрлање на вишокот течности од телото.

Сокот од целер е одличен извор на антиоксиданси, кои влијаат врз подобар изглед на кожата и ја спречуваат прераната појава на брчки. Богат е со магнезиум и нитрати кои ја подобруваат циркулацијата, а севкупно има еден грам шеќер. Калориската вредност е многу ниска. Доволно е само една шолја сецкан целер за да направите една доза од сокот.

Саканата количина исецкајте ја и ставете ја во блендер. Пијте го процеден од пулпата. Вкусот е неодреден, нешто меѓу слатко и солено. Ако сакате да внесете повеќе растителни влакна, Ноле препорачува да го консумирате целерот наместо грицки за ужина.

Добила неверојатна идеја: Што планира ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ со нејзиното МАЈЧИНО МЛЕКО

Слични објави

Откриена причината за самоубиството на Стив Бинг: Чувствувал вина поради смртта на неговата девојка

Еспресо

Марија Шерифовиќ се соблече во купачи: Цел интернет зборува за ова!

Igor

Жешки фотографии: Лоба се тушира во тоалет, а некој ја слика! (ФОТО)

Igor

Наташа Беквалац и Емина Јаховиќ повеќе не сакаат мажи (ФОТО)

Igor

По шпекулациите за развод Џулија Робертс со сопругот во јавноста: По подолго време заедно на настан (ФОТО)

Еспресо

Бизарни детали за еден од најпознатите холивудски парови!

Еспресо

Остави Коментар

1 × три =

Слични објави

На голема врата го враќа во мода познатиот костим за капење (ФОТО)

Igor

Роман Абрамовиќ и ова лето не ја заобиколи Хрватска: Со луксузната јахта стигна во Дубровник

Еспресо

До непрепознатливост! Сиара драстично го промени изгледот! (ФОТО)

Igor

Додека смртта не нè раздели или пак не? Браковите на некои познати личности траеле помалку од мамурлакот на свадбата

Еспресо

По 47-те експлицитни фотки кои ги виде светот, атрактивната водителка уште повеќе им го мати паметот на мажите! (ФОТО)

Еспресо

Бетмен Велит ќе стане татко: Водителката Анастасија од Алфа е бремена! (ФОТО)

Еспресо