ОДЛИЧНО МЕЗЕ: Пиперки со младо сирење (РЕЦЕПТ)

Состојки:

1 кг пиперки бабури
500 гр младо сирење
2 л млеко
сол по желба

Подготовка:

Најпрвин исчистете ги пиперките, посолете ги од внатрешна страна, па потоа исцедете ги од сокот кој ќе го пуштат. Младото сирење издробете го со вилушка и по потреба посолете, па со него наполнете ги пиперките до половина и ставете ги во садот во кој ќе стојат. Сварете го млекото со 1 лажица сол, па додека е топло, прелијте ги пиперките и добро затворете ги теглите кои сте ги наполниле. По само три недели, теглите полни со пиперки, млеко и младо сирење се подготвени за консумирање.

Слични објави

„Потребен ми е мир, веќе 40 години живеам во лудница“ – Лепа Брена искрено за односот со Бобо, заработката и стравот кој го доживува

Еспресо

Нема теорија во овој страшен лик да го препознаете едниот од најубавите актери на светот! (ФОТО)

Еспресо

Познатата терапевтка советува: Во овој случај НЕВЕРСТВОТО подобро да го СОКРИЕТЕ!

Igor

ИСПЛИВАА ФОТОГРАФИИТЕ поради кои се разведува познатиот пар (ФОТО)

Igor

Колку си безобразна и опасна: Пејачката Милица го покажа совршениот задник во минијатурно бикини (ФОТО)

Васко Спасоски

„Conquering lion“: На почеток бевме бунтовни и сакавме агресивни ритмови, сега ја завртевме музиката во друг правец – интервју! (ВИДЕО)

Остави Коментар

11 − седум =

Слични објави

Да кажеме дека е убава е премалку! Ќерката на Мелита изгледа како холивудска актерка! (ФОТО)

Igor

Овие хороскопски знаци делат најдобри совети!

Igor

Телохранителот на Тупак се врати од мртвите и даде докази дека раперот е жив! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Како во сцена од „Титаник“: Бритни ужива на јахтата

Igor

Како да изгледате млади и после 60-те: Само погледнете ја Брижит Макрон! (ФОТО)

Igor

Без грешка: Емили Ратајковски прошета во фустан со кој привлече погледи (ФОТО)

Igor