Нокти како филиграни: Се прават во само неколку потези (ВИДЕО)

Маникирот веќе одамна не е само лакирање на ноктите со еднобоен лак. Во денешно време, тоа значи и дека на прстите можеме да носиме вистинска уметност.

Ако сте сигурни дека вашиот козметичар има мирна и прецизна рака, тогаш следниот пат можете да побарате да ви нацрта орнамент на ноктите, кој наликува на филигранска изработка.

Погледнете го видеото како тоа изгледа:

Слични објави

Помешајте пиво и лимон и за 5 минути избришете го заморот од лицето

Igor

Роналдо објави утринско семејно селфи, а Георгина е гола под јорганот? (ФОТО)

Васко Спасоски

Нивес Целзиус покажа колку добро и стои „underboob“ – „Купачите и се смалиле од перење“ (ФОТО)

Igor

Се огласи пејачката Тања Савиќ по видеото на кое нејзиниот сопруг се бакнува со друга жена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина позираше со родителите на сопругот Игор: Прекрасно е што ги имам! (ФОТО)

Еспресо

Сочна и вкусна: Пита со праски и суво грозје (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

четири + 12 =

Слични објави

Природен шејк за рамен стомак

Еспресо

Кардашијан го облекла најтесниот фустан досега, а поради една работа сите гледале во нејзините нозе (ФОТО)

Еспресо

Познатата пејачка откри БОЛНА ВИСТИНА за своето семејство: Никогаш не го заборавивме!

Igor

Филмски фестивал во Венеција: НАЈДОБРО ОБЛЕЧЕНИ ѕвезди кои досега се прошетаа по црвениот тепих (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Ниту домашните не би ја препознале: Весна Бејби драстично го промени изгледот (ФОТО)

Васко Спасоски

РЕДОСЛЕД на настапите во финалето на Евровизија 2019

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian