Никогаш нема да погодите што се наоѓаше во чантата на младата актерка! (ФОТО)

Шармантната 10-годишна Џулија Батерс е најмлада ѕвезда од филмот „Once Upon A Time In Hollywood“, која се досети како може да ги спои убавото и корисното и ја насмеа планетата.

Profimedia

На црвениот тепих пред 92-то свечено доделување на Оскарите имавме можност да видиме неколку деца кои накратко го украдоа шоуто од своите славни колеги и номинирани ѕвезди.

И додека Роман Грифин Дејвис (12) и Арчи Јејтс (11), момчињата од филмот „Jojo Rabbit“, одлично си поминуваа и се шегуваа на црвениот тепих…нивната млада колешка Џулија Батерс (10) трпеливо позираше во стилот на голема филмска дива.

Profimedia

Тоа што малкумина го знаеа е дека Џулија, баш како возрасна личност, внимателно го испланирала своето доаѓање на доделувањето, а една од тајните за нејзиното добро расположение се криеше во нејзината чанта. Не само во тоа колку добро изгледаше во комбинација со нејзиниот моден избор, туку буквално внатре во чантата. Всушност, Џулија си спакувала сендвич.

Profimedia

Кога слушнала дека менито во Долби театарот ќе биде веганско, поради што Холивуд се воодушеви, малата актерка не била задоволна, па спакувала ужинка за полесно да ја помине повеќечасовното доделување на наградите. Нејзиниот избор беше сендвич со мисирка. 

„Не ми се допаѓа храната која ќе биде овде“, едноставно објаснила Џулија за време на разговорот со новинарите кои ги интересираше што таа носи во торбата.

Батерс инаку носеше чанта од модната куќа Марзук, вредна 2.500 долари, додека нејзината облека е дизајнирана од Кристијан Сиријано.

Слични објави

НАЈГОЛЕМИОТ СЕКС СКАНДАЛ ВО БЕЛАТА КУЌА: Клајв Овен и Сара Полсон во аферата Клинтон-Левински

Еспресо

Каде е Лила?

Igor

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Еспресо

Ана Николиќ по грешка објави експлицитни фотки (ФОТО)

Igor

ИМА 22 ГОДИНИ И ПРВПАТ Е ГОЛА ПРЕД КАМЕРА: Кајли се топи во прегратки на Тревис (ФОТО)

Igor

ДНК, Перо Антиќ, Емилија Розман и тверкање во новиот спот „Ромео и Јулија“

Igor

Остави Коментар

4 × 1 =

Слични објави

Илон Маск почнува со продажба на вилите! Не сака да има недвижен имот

Еспресо

„Тоалет-манија“: Лозано и близнаците од „Некст тајм“ жонглираа со моментално најбараниот производ во светот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

МНОГУ МАНЕКЕНКИ НЕ БИ СЕ ОСУДИЛЕ НА ОВА: Емили Ратајковски позираше недепилирана, па испрати јасна порака (ФОТО)

Igor

Новиот спот на МАЈЛИ САЈРУС пренесува голема ПОЛИТИЧКА ПОРАКА (ВИДЕО)

Igor

Во неа ќе се заљубат и мажи и жени: Без конкуренција, ова е најатрактивната спортистка во земјава (ФОТО)

Igor

По пијанствата, скандалите и неверствата таа му остави цел список со забрани (ФОТО)

Igor