Неверство: Жените многу полесно наоѓаат љубовник

Жените ги изневеруваат мажите поради потреба од љубов, емотивна исполнетост и романтика, додека мажите сакаат сексуална возбуда и излез од монотониот брак, но и да го нахранат егото – покажало истражувањето на еден британски портал.

Жените почесто се заљубуваат во љубовниците и во изневерување се впуштаат после петатта година од бракот, а мажите после шестата.

Двата пола се согласуваат дека моногамијата е неприродна состојба, иако 76 отсто од дамите и 67 отсто од мажите и покрај тоа што изневеруваат, си ги сакаат партнерите.

Околу 80 отсто од тие што изневеруваат планираат да останат во брак, додека 40 отсто од жените и 30 отсто од мажите би побарале развод ако дознаат дека партнерот ги изневерува.

– Жените полесно наоѓаат љубовник и најчесто имаат потполна контрола – вели Емили Поп од британскиот портал.

 

Слични објави

Слаткар со емотивна песна за Сања: „Боже фала ти, со што ли заслужив“ (ВИДЕО)

Igor

ПЕТ ПРАВИЛА за заштита на РУСАТА КОСА во текот на летото

Igor

Анистон и Витерспун: Порано најдобри пријателки, а сега не се поднесуваат

Igor

„Conquering lion“: На почеток бевме бунтовни и сакавме агресивни ритмови, сега ја завртевме музиката во друг правец – интервју! (ВИДЕО)

Во ПРЕСМЕЛ ФУСТАН на црвениот тепих: Глумицата покажа сè!

Igor

Сузана Гавазова сигурно би ја запалила оваа фотографија: Погледнете како изгледаше пред повеќе од 15 години (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 × два =

Слични објави

Храбро: Македонска пејачка се сликаше во проѕирна бела маичка под која не носи градник (ФОТО)

Васко Спасоски

Три хороскопски знаци кои знаат да го скршат мразот во љубовниот однос

Igor

Вака се сака своето момче: Погледнете какво изненадување му приреди Антониа на Иван (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Имате дилема каде да летувате во нашата земја? Ова се топ 3 дестинации по препорака на Елена Велевска (ФОТО)

Васко Спасоски

Крвната група одредува кои мажи се НАЈДОБРИ ВО КРЕВЕТ: ТИЕ се далеку ПОДОБРИ од другите

Igor

Психолог открива трик како да го спасите бракот за 5 минути: На овој начин љубовта ќе блесне како на почетокот на врската!

Igor