Неодоливо пенасти и вкусни: Црвени палачинки! (ВИДЕО)

Интересна верзија од омилените слатки палачинки кои сите ги обожаваме…

Ви претставуваме рецепт за прекрасни палачинки кои се истакнуваат со својот интересен изглед, пред се. Состојката која им ја дава совршената боја можеби ќе ве изненади.

На прв поглед не делува како да и е местото во овој рецепт, но доколку го пробате нивниот вкус ќе ве воодушеви.

Сосотојќи

-1 цвекло
– шолја млеко
– 1 јајце
– малку путер
– малку ванила
– Јаворов сируп
– Шолја брашно
– прашок за печиво
– малку сол

Подготовка:

Обарете едно цвекло и потоа ставете го во блендер. Додадете шолја млеко и блендирајте. Потоа додадете ги сите состојки по ред, една по една. Се добро измешајте и оставете ја смесата да поседи 10тина минути. Потоа од смесата црпете и ставајте во тавчето за пржење. Пржете нежно од двете страни и американските палачинки се готови.

По желба може да ги прелиете со некој топинг или да ги украсите со овошје. Погледнете…

View this post on Instagram

✅ Follow @FatLossGo For DAILY HEALTHY Tips & Recipe Ideas 💪🍏. ➖➖➖ ➡ Do You Like Pancakes 😋?? Comment BELOW 😉. ⚡ TAG a Friend Who Would Like This ❤. ➖➖➖ 👉 Follow @FatLossGo 👈 👉 Follow @FatLossGo 👈 👉 Follow @FatLossGo 👈 👉 Follow @FatLossGo 👈 ➖➖➖ #tastytuesday #tastytreats #tastyshoutouts #nutritionalyeast #nutritionplan #nutritiontips #nutritioniskey #nutritionalcleansing #nutritionable #nutritional #nutritioncoach #foodinsta #foodtime #foodtrucks #foodinspiration #foodphotographer #foodlife #foodblogfeed #foodshot #foodismedicine #foodheaven #foodofinstagram #foodography #foodforlife #recipeshare #recipetesting #recipeoftheday #pancakehouse #pancakedurian #pancakeday . ➖➖➖ 📷: @feelgoodfoodie

A post shared by 🔸FAT LOSS | CALORIES | DIET🔸 (@fatlossgo) on

Слични објави

КАКВА МАЈКА, ТАКВА ЌЕРКА: Тамара и Хана „шијат“ кај ист кројач (ФОТО)

Igor

Сенидах објави нова песна: Погледнете го спотот и слушнете ја нумерата „Само уживај“! (ВИДЕО)

Еспресо

Победничката од „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ слави полнолетство! (ФОТО)

Еспресо

Енрике Иглесијас и Ана Курникова добија ќеркичка: Парот објави први фотографии од своето трето дете (ФОТО)

Еспресо

Вака се носи моментно најпопуларниот тренд: Ким Кардашијан во феноменален стајлинг

Igor

Кога е вистинското време за купување чевли?

Igor

Остави Коментар

17 + 5 =

Слични објави

Александра Јанева со нова емотивна балада

Igor

Бен Афлек во врска со секс бомба од Куба: Сите зборуваат дека ова му е најубавата девојка досега! (ФОТО)

Еспресо

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Еспресо

Пилинг за тело од состојки кои сите ги имаме дома

Igor

НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Од операциите не личи на себе, мајката на Силвестер Сталоне за две години ќе наполни СТОТКА! (ФОТО)

Еспресо

Домашна шампита како од слаткарница

Igor