Неодолив чоколаден ролат

Доколку ви се пријаде благо, ова е вистинскиот десерт за вас…

Потребни состојки:

500 г мелени бисквити
250 г шеќер во прав
100 г горко чоколадо, рендано
150 г маргарин
200 г кокос
1 шолја млеко

Начин на подготовка:

Загрејте го млекото и ставете половина од шеќерот во него да се растопи. Потоа додадете ги мелените бисквити и чоколадото. Постелете едно парче алуминиумска фолија и распоредете ја смесата рамномерно врз неа.

Маргаринот изматете го со останатата половина од шеќерот додека не добиете пенеста смеса. Потоа во смесата додадете го кокосот и сипете ја врз тестото. Замотајте го тестото како ролат и оставете го во фрижидер да се олади.

Слични објави

Меган Mаркл на „Мет гала“ ќе оди без Хари, во придружба на друг маж

Еспресо

После свеќите со мирис на вагина, стигнува и парфем! (ФОТО)

Еспресо

Карелуша не престанува: Огромните гради и „кипат“ од тесниот фустан! (ФОТО)

Јелена Розга ја разбуди фантазијата на фановите (ФОТО)

Igor

Водителот проговори за тешката болест: Станал татко, а подоцна дознал дека боледува од рак! Колешка му го спасила животот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мелани Грифит повторно на мета на критичарите поради својот изглед: Престара си за тоа! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Шестнаесет + четиринаесет =

Слични објави

Џејми Ли Кертис: Кирк Даглас ми го спаси животот! (ФОТО)

Еспресо

Диета која ќе ве ПОДМЛАДИ седум години: Со неа и мозокот ќе ви работи подобро

Igor

Џенифер Анистон не престанува да ги воодушевува фановите: Јас сум само девојка! (ФОТО)

Igor

Брзи чоколадни колачиња

Еспресо

Васил Тупурковски во „Еден на Еден“: Погледнете ја најавата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бритни Спирс ужива на јахта со 13 години помладото момче: Девојките и љубоморат поради него! (ФОТО)

Igor