НЕОБИЧНА ГРЧКА САЛАТА со пржена лубеница (РЕЦЕПТ)

Салатата со пржена лубеница изгледа егзотично и можеби не сте замислувале дека може да има добар вкус, но всушност е многу популарна во соседната земја.

Ако сакате експерименти со вкусови, можете да се обидете да ја направите и дома. Сигурно ќе уживате во вкусот.

Состојки:

Една лубеница
200 гр фета сирење
Балсамико сос
Маслиново масло
Сол и бибер

Подготовка:

Исчистете ја лубеницата и исечете ја на мали парчиња, колку еден залак. Пржете ги кратко време на врело маслиново масло, околу четири минути вкупно.

Префрлете ги парчињата лубеница во чинија, зачинете, додадете ги парчињата фета и прелијте со балсамико сос.

Превкусна шарена салата со киноа

Слични објави

Северина се откажала од презимето на сопругот: Ова е една од причините! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пеколно „жешки“ сцени на почетокот од новиот спот на Катарина Грујиќ: Го фатила момчето во неверство, па подготвува одмазда (ВИДЕО)

Еспресо

АМЕРИКАНЦИТЕ ЈА САКААТ ЕВРОВИЗИЈА? Еве кога планираат да се организира во САД!

Igor

Познатата пејачка покажа премногу: Дали се ова најпровокативните фотографии на Елена Велевска?

Само Јелена Карлеуша има храброст да се облече вака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Видео хороскоп 15 август 2019, четврток

Igor

Остави Коментар

Осумнаесет − 13 =

Слични објави

МНОГУ МАНЕКЕНКИ НЕ БИ СЕ ОСУДИЛЕ НА ОВА: Емили Ратајковски позираше недепилирана, па испрати јасна порака (ФОТО)

Igor

Емили Ратајковски го очекува првото дете?

Igor

Ќе доживеат СУДБИНСКА ЉУБОВ: Крајот на мај им носи среќа на ОВИЕ хороскопски знаци

Igor

Елтон Џон потврди: Мајкл Џексон беше психички болна личност! Тешко беше да се дружиш со него!

Igor

ОЧИГЛЕДНО Ѝ ПРОСТИ: Еве што и купи Душко на Карлеуша за роденден

Igor

НЕВЕРОЈАТНО ВКУСЕН: Посен колач од кокос (РЕЦЕПТ)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian