Не сте сигурни дали му се допаѓате? Овие знаци би можеле да го потврдат тоа!

Мажите често имаат проблем со изразувањето на своите вистински чувства, но можете да ги прочитате според начинот на кој се однесуваат.

Но, знаците кои издаваат дека му се допаѓате често можат да бидат збунувачки и тешко е да ги препознаете. Затоа во продолжение ви ги претставуваме оние најочигледните начини на кои машките покажуваат дека сте им навистина важни за во иднина навремено да ги препознаете:

Во ваше присуство станува сериозен и се стишува

Во друштвото е познат како забавен тип кој никогаш не се гаси, но кога вие сте во близина станува бубалче? Ова е всушност поприлично очигледен знак дека сте му важни и се плаши што вие ќе помислите за него, па затоа избира да молчи за да не си го расипе впечатокот кај вас.

Ги почитува вашите правила

Сте се договориле да се слушнете за три дена и тој чекал и ве повикал во точно договореното време, а пред тоа не ви испратил ниту порака? Верувале или не, тоа е еден од знаците дека навистина многу му се допаѓате бидејќи не сака да прекрши ниедно ваше правило па така да ве навреди или да ве оттурне од себе, па затоа се одлучува трпеливо да чека и да ве повика во договореното време.

Ве закачка

Изреката „кој се тепа, тој се сака“ не е бесмислена. Многу момчиња пробуваат преку закачка или мала „навреда“ на ваша сметка, шега и сл. да ви дадат до знаење дека им се допаѓате. Знаеме дека тоа е незрело, но и ова е дефинитивно е еден од знаците на кои би требало да обрнете внимание.

Тој е самобендисан

Иронично, но еден од најчестите знаци дека му се допаѓате на некое момче е кога тој пред вас се однесува како најмногу на целиот свет да си се сака само себе, исто така многу детинесто, но и поприлично очигледно.

Избегнува телесен контакт

Ако никогаш не ве допира или гушка, а со другите пријатели тоа често го прави, можно е со вас да избегнува телесен контакт бидејќи кон вас чувствува нешто повеќе од пријателство па таквите нешта му предизвикуваат непријатност.

Слични објави

Ретко кој го видел ова: Кирк Даглас дели училишен прибор во 1947 година во Егејска Македонија (ФОТО)

Васко Спасоски

Се сеќавате на пејачката Житарова која се пресели на Алјаска? Таа се враќа на естрадата, а денеска изгледа подобро од било кога! (ФОТО)

ТРИ МЕСЕЦИ НЕ ПЛАТИЛА РАТА: Банка во потрага по Северина, која троши илјадници евра на одмор

Igor

Никол Шерцингер „пука“ од сексапил: Сними спот во бикини од латекс (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Најприближни до совршенство: Ова се најубавите 10 жени на планетата

Igor

Ирина Шајк нема време за тага: Ужива во прекрасниот Исланд

Igor

Остави Коментар

дванаесет − 3 =

Слични објави

Колку често среќните луѓе водат љубов?

Igor

Поранешната тинејџерска ѕвезда го запознала својот вереник на рехабилитација! (ФОТО)

Еспресо

Се сеќавате на Оливера Ѓоргоска? Беше најзгодна на естрадата, а се шпекулираше дека му беше девојка на Врчак! (ФОТО)

Igor

Tинејџери го слушале албумот на „Џудас прист“, па пукале во себе: Песната им кажала да се убијат?

Еспресо

Есенски накит со кој нема да згрешите (ФОТО)

Igor

Лепа Брена не можела да влезе во студиото од огромниот шешир (ФОТО)

Igor