Не нанесувајте шминка со валкани четки

Можеби никогаш порано не сте помислиле дека нечистата четка за нанесување пудра во прав или четкичката за нанесување сенка за очи може да ви нанесе штетни последици, да предизвика чешање, иритации и црвенило на кожата, но верувајте, лесно може да дојде до несакани последици.

Не е најважно само да водите грижа за чистотата на вашето лице. Внимавајте на хигиената на четките со кои ја нанесувате шминката.

Тие треба да бидат исчистени од нивното последно користење.

Четките за шминкање мора да се одржуваат чисти и редовно да се мијат бидејќи врзнив се наоѓаат остатоци од шминка, но и бактерии од вашето лице што се таложеле преку целиот ден, а со новото шминкање само ќе ги вратите на лицето.

Слични објави

Глумицата категорична: „Езел е наркоман, а јас со такви не сакам пред камера“

Igor

На песната и спотот работеше една година: Филип Пешевски ја објави „Ти ми стоиш најдобро“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Нивес Целзиус ги „полуде“ обожавателите со топлес фотографија од базен!

Еспресо

Хакиран профилот на Mараја Кери: Објавен навредлив твит за Еминем

Слободен печат

Ана Николиќ по грешка објави експлицитни фотки (ФОТО)

Igor

Мадона се движи со помош на бастун, додека 36 години помладото момче ја држи за рака (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

четиринаесет − 6 =

Слични објави

Цеца имала важна улога во детството на Сенидах: Погледнете што вели познатата раперка за кралицата на турбо-фолот! (ФОТО)

Васко Спасоски

И Калиопи почна да изненадува: Пејачката објави фотка со деколте до папок (ФОТО)

Васко Спасоски

НЕ ИМ СЕ ДОПАДНАЛЕ СЕДИШТАТА: Претставниците на Исланд ќе поднесуваат жалби до Израел

Igor

Тренингот ѝ се исплати: Џенифер Лопез ја одржува формата на необичен велосипед од 3.300 евра

Еспресо

Bonatti во Македонија со трендовска колекција за костими за капење лето ‘19 (ФОТО)

Igor

БУРНА БИОГРАФИЈА: Го изневери кошаркарот СО ПОЗНАТ РАПЕР, а Ким ѝ е добра другарка (ФОТО)

Igor