НЕ ИМ СЕ ГУБИ ВРЕМЕ ВО ТАГУВАЊЕ: Овие 3 знаци најбрзо закрепнуваат од раскинување

Раскинувањата секогаш се тешки, дури и кога се предмет на меѓусебен договор. Секој крај на врска носи бурен период кај секого, но кај одредени луѓе тоа е краткотрајно и со мал интензитет.

За овие три хороскопски знаци раскинувањето не претставува проблем, бидејќи генерално, го гледаат како шанса да имаат нешто подобро во блиска иднина.

Еве за кого се работи:

ОВЕН

Овните немаат потреба да страдаат по поранешната љубов – кога еднаш е готово, готово е засекогаш. По раскинувањето, никогаш не се активни баратели на нова врска, туку само го вклучуваат својот шарм и новата љубов доаѓа сама.

БИК

Колку и да страда, не дозволува таа тага и болка да го обземе. Бикот по раскинувањето ќе си даде доволно време да запознава нови луѓе и да избира, а во новата врска ќе влезе без да влече „опашки“ од минатото.

ЛАВ

Лавовите иако се емотивни и импулсивни, кога се раскинувањата во прашање, многу се разумни. Чувствуваат болка, но повеќе поради повредената гордост. Не страдаат долго, бидејќи се свесни дека тоа се случило со причина и дека ослободиле место за нешто далеку подобро.

Слични објави

Плус сајз манекенката откри зошто морала да ја крие бременоста на работа (ФОТО)

Еспресо

Дали ќе ги препознаете овие актери на млади години? (ФОТО)

Еспресо

За оваа фотографија Карлеуша собра повеќе од 100.000 лајкови за еден ден!

Слободен печат

Канје Вест си се допиша на гласачкото ливче и гласаше за себе

Васко Спасоски

Ексцентрична на тато: Ќерката на Пол Гаскоњ во танга-бикини на плажа (ФОТО)

Igor

СТАНА МАЈКА за прв пат на 45 години! Познатата пејачка не ја крие среќата

Igor

Остави Коментар

7 − оне =

Слични објави

Разголената Сораја повторно ги излудува фановите – „Тие си апсолутно совршенство“ (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 12 јуни: Зграпчете ја можноста што ви се пружа!

Мила Јововиќ во изолација, а нејзината порака е важна: Актерката покажа како го поминува времето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Еве како живее ќерката на Чолиќ: Уна е најпопуларна во друштво, има личен возач и често патува! (ФОТО)

Igor

Кралица на пластичните операции: Пред да го уништи лицето Донатела Версаче изгледаше вака (ФОТО)

Еспресо

Последните моменти на Бојан од „Амадеус“: Лекарите се собрале околу неговиот кревет, пуштиле песна од бендот и запеале!

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian