НАУКАТА ОТКРИВА: Зошто жените обожаваат уметници?

Нова студија на универзитетот во Пенсилванија откри дека жените повеќе сакаат уметнички души, односно мажи кои се истакнуваат со својата креативност.

Пишување, пеење, свирење инструмент, фотографија, поезија, уметност, како и многу други уметнички квалитети се наоѓаат на врвот на листата на најатрактивни карактеристики кои жените ги забележуваат кај мажите.

Веднаш по нив се оние кои се занимаваат со софтверско инженерство, програмирање, но и маркетинг и копирајт. Понежниот пол сака и физички работници, но тој број е значајно помал во однос на оние кои создаваат нешто креативно.

Причина за ова, најверојатно, е што овие мажи се издвојуваат од толпата и се позабележливи за жените.

Слични објави

Инцидент на ревијата на ШАНЕЛ (ВИДЕО)

Igor

Богови на сексипилот! 3 најсексипилни хороскопски знаци!

Igor

Манекенката Накова едвај ги задржа градите во „топчето“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Похован леб со чоколадо и банана: Ова е подобро и од палачинки! (ФОТО)

Igor

ОВА Е ЉУБОВ – Цеца објави интимен семеен момент, а Вељко никогаш не сте го виделе во вакво издание (ФОТО)

Еспресо

Шокантни детали: Како Брижит го „украла“ Макрон од својата ќерка

Igor

Остави Коментар

3 × оне =

Слични објави

Трикови со кои ќе го победите непријатниот мирис на потта

Igor

Кејт Мидлтон во службена посета на кол центар без маска: Каква порака војвотката им испраќа на Британците?

Еспресо

Адел ги остави без здив фановите со нејзиниот неверојатно тесен струк: Пејачката се пошегува на своја сметка! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Рита Ора ги „запали“ социјалните мрежи! Пејачката објави фотки во проѕирен градник! (ФОТО)

Igor

Судот донесе пресуда дали Тони Цетински ќе оди во затвор

Igor

До непрепознатливост! Сиара драстично го промени изгледот! (ФОТО)

Igor