Научниците објаснија какви се мажите кои им испраќаат слика од својот полов орган на жените

Најновото истражување покажа какви мажи се оние кои на жените им испраќаат фотографии од својот полов орган.

Мажите кои се подготвени да им испратат фотографија од својот пенис на жените кои им се допаѓаат или се нарцисоидни или се сексисти, тврдат научниците.

Резултатите од студијата се објавени во магазинот „The Journal of Sex Research“ во која учествуваа 1.100 мажи, покажаа дека дури 48 проценти признале дека самоиницијативно испратиле слика од своите гениталии до понежниот пол.

Студијата истакна дека овие мажи покажале повисоко ниво на нарцизам и сексизам.

профимедиа

Нарцисоидните мажи имаат тенденција да си се восхитуваат на себе си често верувајќи дека тие се подобри од другите, па оттаму им е идејата да испратат такви фотографии, а нивниот сексизам е очигледен со овој потег бидејќи тие не покажуваат никакво почитување кон жените.

Научниците утврдија дека 82 проценти од мажите испраќаат такви фотографии за сексуално да ја возбудат личноста од другата страна. Со други зборови тие се сигурни дека жените ќе се возбудат кога ќе ја отворат нивната фотографија со гениталии. За жал, се испостави дека тоа во повеќето случаи не е така.

Слични објави

Анастасија Ражнатовиќ ограбена во Париз, пејачката морала да пее за да ја префрли таксистот до хотел!

Васко Спасоски

Кајли објави слика од трудничкото стомаче! (ФОТО)

Igor

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Која од „Дисциплина кичме“ се разбуди од кома

Igor

Зошто го правиш тоа на твои години? СИНДИ КРАФОРД СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛА и стана мета на непријатни коментари (ФОТО)

Igor

60 фотографии кои МОРАТЕ да ги погледнете ПРЕД ДА УМРЕТЕ! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

3 × два =

Слични објави

Дневен хороскоп за 27 март 2019, среда

Igor

Дара Бубамара провокативно за 1 Мај (ФОТО)

Igor

КАРЛЕУША оди во ЗАТВОР? Адвокатите откриле дека ќе заврши зад решетки поради загрозување на безбедноста!

Igor

Цеца без грам шминка на белградскиот аеродром, а поради еден детал ја споредија со Џеј Ло (ФОТО)

Еспресо

Четири „бјути“ навики од кои треба да се ослободите пред 30-тата

Igor

Погледнете што му направи Герогина на Кристијано пред тренинг! (ФОТО)

Васко Спасоски