Наташа Беквалац итно хоспитализирана: На познатата пејачка ѝ се слошило!

Наташа Беквалац била приморана на кратко да ги запре подготовките за концертот закажан за 14 февруари во Белград, бидејќи и се слошило по што итно била однесена во болница, пишува српски „Курир“.

– Сите се исплашивме за Наташа. Не знаевме што и е. Постојано чувствуваше мачнина, имаше нагони на гадење и се виткаше од болки. Ја однесовме веднаш во болница. Некој не можеше да претпостави дека се отрула со храна. Бевме во шок кога ми соопштија дека мора да и го исчистат желудникот. За среќа се се’ заврши брзо. Кратко беше задржана во болница, прими неколку инфузии и е пуштена дома да мирува. Наташа инаку внимава што јаде, особено сега пред концертот, но ние инсистиравме да земе брза храна за да јаде било што бидејќи целиот тим брзаше, открил  извор близок до пејачката.

Инаку, Беквалац на 14 февруари во Белград за прв пат ќе го одржи својот голем солистички концерт на кој работи напорно периодов.

 

Слични објави

Дали навистина имате лош сексуален живот? Проверете!

Igor

Дизни ви подарува забава за целото семејство: Научете како оригинално да ги нацртате омилените јунаци! (ВИДЕО)

Еспресо

Во зачините е лекот за сите болки

Слободен печат

Хороскопски знаци кои до крајот на март ги очекуваат нови можности но и големи предизвици

Еспресо

Серена Вилијамс: Издание во какво не сме ја гледале (ФОТО)

Igor

Ова не е за тие со слабо срце: Погледнете како се „облече“ Јелена Карлеуша за снимањето на „Ѕвездите на Гранд“! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

2 − два =

Слични објави

Без шминка, филтери и фотошоп: Цеца го покажа своето ВИСТИНСКО ЛИЦЕ! (ВИДЕО)

Igor

Видео хороскоп 16 август 2019, петок

Igor

БИЛЕ НЕРАЗДЕЛНИ ПРИЈАТЕЛКИ: Кејт Мидлтон уверена дека таа му е љубовница на ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ (ФОТО)

Igor

Српската пејачка Теодора во танга-бикини ужива во Хургада со момчето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Одржан првиот концерт во чест на култните ЕКВ, роден Џејмс Блант и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Откриено со кого вечерале Меган и Хари по „самитот на милијардерите“, а можно е да бидат дел и од доделувањето на Оскарите!

Еспресо