НАРЦИС ИЛИ ОШТЕТЕН? Вашиот тип на маж открива многу информации и за вас

Секоја жена има свој тип на маж кој ѝ се допаѓа и ја привлекува повеќе од останатите, и тоа не само во физичка смисла.

Всушност, многу помалку информации за вашиот карактер откриваат физичките карактеристики на вашиот тип на маж, отколку кога тоа е случај со неговиот психолошки карактер.

Па така, ако ви се допаѓа:

НАРЦИСОИДЕН ТИП

Го избирате затоа што и самите сте такви. Интересно кај нарцисите е тоа што се привлекуваат едни со други, а во врска тие постојано се натпреваруваат кој е подобар од другиот.

ЕМОЦИОНАЛНО НЕДОСТАПЕН ТИП

Го избирате бидејќи мислите дека не ни заслужувате подобро, колку и да звучи брутално. Жените кои избираат ваков маж сакаат да си речат „заслужувам подобро“ и да се повлечат од тоа.

ОШТЕТЕН ТИП

Вие сакате да бидете нечиј спасител, да докажете дека сте добра личност и дека знаете да се грижите за другите. Зад ова можеби и се крие желбата да се искупите за некој стар грев, особено кон поранешен партнер.

ЗАФАТЕН ТИП

Вие имате недостиг на самопочит и самодоверба. Потајно се надевате дека ќе ја прекине врската или ќе се разведе, но се плашите дека ако навистина дојде до тоа нема да знаете како да се снајдете во реална врска.

Слични објави

Ручек за половина час: Пилешко со тиквички во крем сос

Igor

Изгуби 50 килограми и стана вистинска убавица, албанска пејачка сподели тајна за совршено тело (ФОТО)

Igor

ЈА ИЗМЕШАА СО ХОЛИВУДСКА ДИВА: Оваа позната пејачка откри интересна случка од Прага

Igor

Четири хороскопски знаци кои секогаш претеруваат со трошење пари

Igor

Селин Дион ја отвори душата: Никогаш во животот не сум бакнала друг човек! (ВИДЕО)

Еспресо

Каде грешат жените при орален секс

Igor

Остави Коментар

20 + 2 =

Слични објави

Видео хороскоп за 12 септември 2019, четврток

Igor

Бен Афлек во врска со секс бомба од Куба: Сите зборуваат дека ова му е најубавата девојка досега! (ФОТО)

Еспресо

Наташа Беквалац го покажа луксузниот имот и вила! (ФОТО)

Еспресо

Се сеќавате на малечкото девојче Илма Карахмет? Таа порасна, се омажи и изгледа вака (ФОТО)

Igor

Кардашијанките како Јинг и Јанг: Се соблекоа покрај базенот, ги истакнаа задниците и побараа милиони лајкови (ФОТО)

Еспресо

ИМА ТРОЈЦА ВНУЦИ: Никој не можеше да поверува колку години полни оваа секси-баба

Igor