НАПРАВЕТЕ САМИ смеса која ќе го реши проблемот со СУВИ И ИСПУКАНИ СТАПАЛА

Во лето, кога сакаме да носиме отворени обувки и сандали, испуканите петици може да бидат голем естетски проблем.

Кожата е сува, понекогаш ја менува бојата, а може да дојде и до пукање на кожата поради недостаток на хидратација и тоа може да биде навистина болно.

Овој рецепт ќе ви помогне да го решите проблемот:

Издробете 10 таблетки аспирин и прелијте со 250 милилитри со медицински алкохол од 70%. Измешајте и оставете да отстои два дена на темно и суво место. Потоа, потпувајте парчиња газа или памук во смесата, ставете облоги на стапалата, завиткајте во пластична фолија и обујте чорапи.

Оставете да делува преку ноќ. Наредниот ден измијте убаво со вода и исушете ги стапалата со крпа. Нанесете масна крема за нега на стапала или чист глицерин.

Резултатите се видливи по првиот третман, а можете да го повторите 2-3 пати месечно.

Слични објави

Петар Грашо во „Еден на Еден“ откри поради кого почнал да пее! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Погледнете со кого Марија Шерифовиќ го прослави 35 роденден (ФОТО)

Igor

ПОВТОРНО Е ЖЕШКА: Ана Николиќ се соблече и покажа дека има се што секоја жена го посакува (ФОТО)

Еспресо

Пејачката Елена Петреска искрена: Нема зошто да снимам песни, кога никој не ме слуша!

Васко Спасоски

Овие хороскопски знаци најмногу ги „манијачат“ бившите на социјалните мрежи

Igor

Илон Маск почнува со продажба на вилите! Не сака да има недвижен имот

Еспресо

Остави Коментар

18 − седумнаесет =

Слични објави

Моника Белучи јавно го критикуваше поранешниот сопруг: Се надевам дека конечно ќе започне да се грижи!

Еспресо

Џенифер Лопез прошета накит вреден 9 милиони долари (ФОТО)

Еспресо

ВКУСНО И МАКЕДОНСКО: Најлесниот колач со јаболка (РЕЦЕПТ)

Igor

Анџелина Џоли меѓу двата брака се забавуваше со жена со која за малку не се омажи, погледнете како изгледа таа денес (ФОТО)

Еспресо

Том Хенкс со фотографија и моќна порака се јави од карантин: Да се грижиме за себеси и за другите! (ФОТО)

Еспресо

Истражувања покажале кој е идеалниот број на сексуални партнери во животот

Igor