Направете ги набрзина: Посни полнети бомбици со кокос

Потребно ви е:

– 200 гр посни кекси

– 2 банани

– 100 гр прав шеќер

– 100 гр кокос

– 200 гр посни пралини

Подготовка:

Сомелете ги кексите, а бананите изгмечете ги, додадете го шеќерот и се добро измешајте.

Правете бомбици, а во средината ставајте по една пралина, па обликувајте топчиња и препелкајте ги во кокос.

Оставете ги во фрижидер добро да се оладат и сладете се!

Слични објави

Мала победа на Бред Пит над Анџелина Џоли: Ќе ги помине празниците со децата

Еспресо

Ова е ковид-19! – Џенифер Анистон објави потресна фотографија од пријател на респиратор (ФОТО)

Еспресо

Го прекинал настапот во живо за да го спаси животот на обожавателка која сакала да се самоубие

Еспресо

Tинејџери го слушале албумот на „Џудас прист“, па пукале во себе: Песната им кажала да се убијат?

Еспресо

Родена е Саманта Фокс, Здравко Чолиќ го забележа првиот значаен успех и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Слатко исчекување во најголема тајност: Ед Ширан и неговата сопруга ќе станат родители

Еспресо

Остави Коментар

пет − три =

Слични објави

Бритни ја загуби битката: Судот го одби нејзиното барање

Васко Спасоски

„Смета дека парите може попаметно да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Еспресо

Магичен напиток: Со помош на овој напиток салото од стомакот исчезнува за само неколку дена

Igor

„Ќерка ти не ја пипнав поради тебе“! Луна Џогани веќе не може да трпи – поднесе кривична пријава против оваа пејачка (ФОТО)

Igor

Џеј Ло приреди спектакл за роденденот на својот вереник (ВИДЕО)

Igor

Птиците умираат пеејќи: Каде се денес свештеникот Ралф и младата Меги, чија љубовна приказна го полуде светот

Еспресо