Најважниот производ за нега на кожата

Дерматолог ни открива кој е најважниот производ за нега на кожата, а повеќето од нас не го користат редовно…

Д-р Сандра Ли, попозната по името Dr Pimple Popper и снимките на кои на луѓето им третира страшни мозолчиња, сега ни открива што смета дека е најважниот производ за нега на кожата.

„Не ви се потребни многу пари. Кремата со заштитен фактор е најважната работа во негата на кожата, а нема потреба да трошите пари на скапи сапуни, тоници и слични работи“, тврди таа.

Зборувајќи за тоа дека на пазарот се достапни стотина различни производи за нега на кожата, овој дерматолог смета дека единствено ретинолот е „вреден“.

„Сметам дека вреди да се користи ретинол – инаку се користи за третирање на темни дамки, спречување на појава на брчки и акни“.

Значи, слушнавте, за најважен производ д-р Ли ја смета кремата со заштитен фактор, која повеќето од нас ја користат само на море, а многу дерматолози сметаат дека би требало да ја користиме секојдневно, за да го спречиме забрзаното стареење, појавувањето на дамки од сонце и за да ја заштитиме кожата од зрачење.

Слични објави

Ава Карабатиќ објави: Ова е мојот дечко, досега се криевме бидејќи тој е јавна личност! (ФОТО)

Еспресо

Ѕирнете во луксузниот дом на Новак и Јелена Ѓоковиќ проценет на 9 милиони долари (ФОТО)

Igor

Овие хороскопски знаци не знаат што со себе по раскинување

Igor

Четири години без Маџгаљ: Пријателите направија песна во негова чест која ќе ве расплаче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Еминем изненади со нов албум! (ВИДЕО)

Еспресо

Сите се смеат на Сораја поради тоа што го напишала на фотографијата од Париз (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

единаесет − 6 =

Слични објави

Кендал Џенер на Ноќта на вештерките се преобрази во Памела Андерсон: Двојничка која им порачува на америкаците да гласаат

Васко Спасоски

Во кожа од глава до пети: Оливија Кулпо демонстрира како се носи овој тренд без грешка! (ФОТО)

Igor

Јогурт лепињи

Igor

Дневен хороскоп 19.09.2019 четврток

Igor

30 трикови кои на секоја жена ќе и го променат животот (ВИДЕО)

Igor

Стајлинг кој има посебна причина: Еве зошто Кејт Мидлтон ја облекува принцезата Шарлот во исти фустанчиња (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian