Најважниот производ за нега на кожата

Дерматолог ни открива кој е најважниот производ за нега на кожата, а повеќето од нас не го користат редовно.

Д-р Сандра Ли, попозната по името Dr Pimple Popper и снимките на кои на луѓето им третира страшни мозолчиња, сега ни открива што смета дека е најважниот производ за нега на кожата.

„Не ви се потребни многу пари. Кремата со заштитен фактор е најважната работа во негата на кожата, а нема потреба да трошите пари на скапи сапуни, тоници и слични работи“, тврди таа.

Зборувајќи за тоа дека на пазарот се достапни стотина различни производи за нега на кожата, овој дерматолог смета дека единствено ретинолот е „вреден“.

„Сметам дека вреди да се користи ретинол – инаку се користи за третирање на темни дамки, спречување на појава на брчки и акни“.

Значи, прочитавте, за најважен производ д-р Ли ја смета кремата со заштитен фактор, која повеќето од нас ја користат само на море, а многу дерматолози сметаат дека би требало да ја користиме секојдневно, за да го спречиме забрзаното стареење, појавувањето на дамки од сонце и за да ја заштитиме кожата од зрачење.

Слични објави

Цеца на снаата Богдана ќе и подари драгоценост која таа ја добила од мајката на Аркан (ФОТО)

Igor

Прекрасната МАМА и нејзиното МЕДЕНО СИНЧЕ си играат на плажа во Кан: ЕВА ЛОНГОРИЈА со малиот Сантјаго (ФОТО)

Igor

Иван Босиљчиќ откри што му пречи во бракот со Јелена Томашевиќ!

Васко Спасоски

Иако необична, оваа боја за коса станува голем пролетен хит

Igor

Кончита Вурст најголемо изненадување на Евровизија: Веќе нема долга коса и фустан, а обожава да е без долна облека!

Еспресо

Албанката која доминира на светските модни писти (ВИДЕО-ФОТО)

Igor

Остави Коментар

три × 5 =

Слични објави

Додека регионот се смрзнува, Дара Бубамара шета разголена во Дубаи (ФОТО)

Еспресо

Девојката на Бред Пит во провокативно издание: Прескрасната Никол Португалски ги остави обожавателите без зборови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Зра­че­те со здравје: Под­мла­де­те ја ва­ша­та ко­жа за мно­гу крат­ко време

Igor

Луна Џогани со длабокото деколте ги стави градите во прв план! (ФОТО)

Еспресо

Харви Вајнстин, сексуалниот предатор: Џенифер Анистон треба да се убие! (ФОТО)

Васко Спасоски

Меган Фокс за злоставувањето: Имав 15 години и танцував во намокрени бикини (ВИДЕО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian