Најсилниот афродизијак: Ќе станете „љубовна машина“ кога ќе го изедете ова

Помеѓу двајца луѓе сексуална привлечност или постои или не, но доколку ја има, можеме да ја засилите со афродизијаци, и тоа оние од храната.

Еве кои намирници можат успешно да ја нагласат желбата за секс, пред се поради тоа што ја подобруваат циркулацијата, го намалуваат стресот и го ослободуваат хормонот на среќа.

На прво место е ѓумбирот, кој ја подобрува циркулацијата и функционирањето на крвотокот, па со самото тоа ја зголемува и сексуалната желба.

Истото место го дели и црната чоколада, која воедно го намалува и стресот и го ослободува хормонот на среќа.

Свежата краставица ја подобрува циркулацијата и протокот на крв во половите органи, па со самото тоа го зајакнува и либидото. Аспарагусот е богат со витамин Е, кој ја нагласува сексуалната желба, како и авокадото.

Уште малку па на трпезата ќе дојде и лубеницата, чии афродизијачки својства со споредуваат со оние на „вијаграта“, а сето тоа е поради тоа што добро делува на опуштање на крвните садови.

Слични објави

Видео хороскоп 18.09.2019 среда

Igor

Хороскопски знак чии претставници се најпозитивните луѓе

Igor

Овие шест познати личности го променија полот (ФОТО)

Igor

ТАП 011 во оригинален состав настапи на белградскиот „Beer Fest“: Публиката целосно откачи (ВИДЕО)

Igor

„Да видите што ѝ прави ковид-19 на вашата коса“: Алисија Милано ги покажа последиците од короната

Еспресо

„Ќе ти ја чуваме Даница и децата“: Актерот Сергеј Трифуновиќ се прости од Гру (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

13 − пет =

Слични објави

Сакав да направам тест за корона, но не можам да најдам доктори: Манекенката Хајди Клум е заразена? (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина објави ново видео: Погледнете што ја трогна пејачката! (ВИДЕО)

Igor

Игор Џамбазов на тешки маки: Девојка му Илина го натера да планинари! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гаќички со дијаманти: Погледнете како снима Јелена Карлеуша реклама! (ФОТО)

Васко Спасоски

Адам Сендлер со среден прст ги поздрави папараците додека беше на педикир!

Еспресо

Се ожени ГЕРЕТ БЕЈЛ: Семејството на невестата не било покането на свадбата

Igor