Најлесниот ЛЕТЕН КОЛАЧ што не се пече (РЕЦЕПТ)

Колку и да е топло, не можеме да и одолееме на желбата за некој вкусен десерт, особено ако е домашен.

Благодарение на овој рецепт секогаш ќе имате со што да се засладите, без да треба да вклучувате шпорет.

Потребни состојки:

1 кг бисквити (најдобро од типот на плазма)
1 л јогурт
50 гр шеќер во прав
500 гр шумско овошје по желба (малини, капини, боровинки…)
300 мл хопла
Малку путер

Подготовка:

Во поголем сад ставете ги искршените бисквити. Ставете го јогуртот и мешајте. Додадете го овошјето и шеќерот во прав и добро соединете.

Тава за печење подмачкајте ја со путер. Сипете ја смесата со бисквити. Оставете во фрижидер преку ноќ. Декорирајте со изматена слатка павлака.

Слични објави

Шефот на службата за јавно здравје на Америка очаен, ја повикал Кајли Џенер да ја контролира младината!

Еспресо

Викторија Лоба за влакно избегна несреќа на снимање – И фотосесиите некогаш се „опасни по живот“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Вака го правеле и пред 50 години! Рецепт за кремаст и сочен сутлиаш!

Igor

Нема веќе криење! Синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов, Иван во љубовна врска со спортистка (ФОТО)

Igor

Bottlecap challenge: За да го отвори капачето, РАМОС не употреби ни нога, но ни рака (ВИДЕО)

Igor

Се сеќавате ли на БАЛИ БЕГ? Го сменил имиџот, ПОГЛЕДНЕТЕ како изгледа сега!

Igor

Остави Коментар

17 − десет =

Слични објави

Компир во крем сос – Шпански рецепт за малку поинаква компир салата

Igor

ИМА 15 МИЛИОНИ СЛЕДБЕНИЦИ НА ИНСТАГРАМ: Рита Ора покажа нешто повеќе… (ФОТО)

Igor

Ќерката на Цеца стана блондинка: Анастасија изненади со промената, еве какви беа реакциите! (ФОТО)

Igor

Незаинтересираните мажи се најпривлечни за жените

Igor

Погледнете како Северина се заштити од коронавирусот, ама има и порака за сите нас! (ФОТО)

Васко Спасоски

Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка (ФОТО)

Igor