Најлесен пат до Г-точката: Поза во сексот која никогаш не се одбива

Не постои формула за совршен секс бидејќи се зависи од партнерите, нивните желби и потреби, но многу истражувања потврдиле дека жените имаат омилена поза во која најбрзо и најлесно доаѓаат до оргазам.

Една од наједноставните, а притоа и најпопуларните пози во сексот, секако, е мисионерската поза. Позата во која жената лежи на грб, а мажот е над неа, е основа во секој секс.

Оваа поза овозможува максимален контакт со телото и усните на партнерот, страствени погледи и воздишки кои се многу силни двигатели на страста.

Исто така, во оваа поза е наједноставно да се дојде до женската Г-точка која исто така може да биде одговорна за силен оргазам. Но, мисионерската поза не мора да биде здодевна, бидејќи оваа поза може да се изведе на разни начини, а ние ви ги донесуваме трите најпопуларни кои гарантираат најсилен оргазам.

1. Класична мисионерска поза

Жената лежи на грб со раширени нозе. Мажот лежи над неа со свиткани колена или испружени нозе, потпирајќи го телото на дланките или лактите. Мажот го диктира темпото и силата на односот.

2. Обратна мисионерска поза

Оваа поза е како создадена за жените кои сакаат да доминираат во сексот. Мажот лежи на грб со малку раширени нозе, а жената е над него потпрена на дланките или лактите покрај неговата глава. Во оваа варијанта жената го диктира темпото.

3. Мисионерска поза под агол

Жената лежи на грб со рашитени нозе. Мажот лежи над неа, но под агол од 45 степени, односно малку ротиран на лево или на десно. За покомотна позиција и посилно задоволство, жената може да ја испреплете едната нејзина нога со неговата и да му го олесни движењето.

Слични објави

Ова е модна катастрофа! Луна Џогани треба под итно да си ангажира стилист! (ФОТО)

Igor

Принцот Вилијам планира на романтичен начин да ја изненади Кејт за Валентајн!

Еспресо

Сите зјапаат во деколтето на Марјана, но таа има задник за чиста десетка (ФОТО)

Igor

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована едвај ги прекрсти нозете поради тесниот и прекраток фустан! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да го забрзате растот на косата?

Igor

Дневен хороскоп за 22 септември: Динамичен ден за Девиците, романса за Стрелците

Igor

Остави Коментар

седумнаесет − петнаесет =

Слични објави

ГО СМЕНИ ЛИЧНИОТ ОПИС: Дали симпатичната пејачка претера со пластични операции?

Igor

Смрт во темната вода: Страотни детали од животот на Натали Вуд (ФОТО)

Igor

Скандал во Бољшој театарот: Бараат и по 50.000 долари, а кладилниците ги одредуваат улогите!

Igor

Меган Маркл доби работа: Дизни ја ангажираше за новиот документарец! (ФОТО)

Еспресо

Гулаб писмоносец продаден за 1,25 милиони евра

Igor

Се сеќавате на водителката Маја Поцевска и нејзиното длабоко деколте? Погледнете како изгледа денес! (ФОТО)

Igor