Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

„Кралот или кралицата доаѓа“, напиша легендата на спринтот, објавувајќи слика на бремената Каси.

Вака најбрзиот човек на светот Усеин Болт се пофали на социјалните мрежи со радосната вест дека тој и неговата партнерка Каси Бенет очекуваат бебе.

Добрата вест наскоро ја сподели и девојката на Болт на нејзините социјални мрежи. Двојката е заедно од 2014 година, а Каси Бенет е четири години помлада од Болт.

 

View this post on Instagram

 

I just want to say a KING or QUEEN is about to be HERE. @kasi.b

A post shared by Usain St.Leo Bolt (@usainbolt) on

 

View this post on Instagram

 

Our golden child ❤️ Coming soon…

A post shared by Kasi J. Bennett (@kasi.b) on

 

Слични објави

Запознајте го српскиот Џејсон Момоа кој ја воодушеви Јелена Карлеуша! (ФОТО)

Еспресо

СЕКОГАШ ЕКСТРЕМНА: Викторија Бекам шета во ДВА БРОЈА ПОГОЛЕМИ ПОТПЕТИЦИ, а нивната боја… (ФОТО)

Igor

Што му прават хормоните на нашето тело? Од кортизолот расте стомакот, од естрогенот задникот

Еспресо

Магичен напиток: Со помош на овој напиток салото од стомакот исчезнува за само неколку дена

Igor

Лени Кравиц меѓу граѓаните: Се прошета и се сликаше со сите (ВИДЕО)

Igor

Српскиот глумец Власта Велисављевиќ вози и на 94 години!

Еспресо

Остави Коментар

8 − два =

Слични објави

Видео хороскоп за 15 мај 2019, среда

Igor

Мокра кошула, големи голи гради: Сабрина во шестата деценија снимила најжежок едиторијал (ВИДЕО)

Igor

Оваа намирница треба често да ја користите во исхраната (ВИДЕО)

Igor

Прво официјално појавување на кралицата Елизабета по Мегзит: Хари и Меган ја шокираа јавноста, а таа ниту да трепне! (ФОТО)

Еспресо

Овие фактори откриваат дали сте за брак или не?

Igor

Дневен хороскоп за 07.11.2019

Igor