На шест години била жртва на сексуално злоставување: Потоа станала зависничка од алкохол…. (ФОТО)

Џесика Симпсон во својата автобиографска книга „Open Book“ (Отворена книга) откри мрачна тајна од своето детство, која ја шокира јавноста.

Имено, популарната пејачка и актерка раскажа дека била сексуално злоставувана од страна на таткото на својата другарка кога имала само шест години и кога „спиела во креветот на ќерката на семеен пријател“. Сè почнало со „скокотање на нејзиниот грб, а потоа продолжило со работи поради кои се чувствувала многу непријатно“.

 

View this post on Instagram

 

Feelin’ this weave and cut thanks to my besties @riawna @nikkilee901 💇🏼

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson) on

– Се убивав со алкохол и таблети. Ми беше тешко да се одвикнам. Бев бесна, а апчињата ми помогнаа во намалување на болката. Сакав да им кажам на родителите, бев жртва, но чувствував вина и кај себе“, раскажува Џесика во својата книга.

Понатаму, Џесика открива дека оставањето на алкохолот не ѝ било тешко бидејќи му „билалута на шишето“. Сепак, терапијата за одвикнување ѝ била исклучително тешка. Како што поминувало времето, таа сè повеќе работела на себе, но се случувало повторно да ги почувствува сите трауми што одамна ги потиснала во себе.

 

View this post on Instagram

 

Saturday Smile 🤠

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson) on

Актерката во автобиографијата напишала дека на родителите им раскажала дека била злоставувана дури кога имала 12 години, шест години подоцна, за време на едно семејно патување.

– Мајка ми го уди татко ми по рака и викна: ‘Ти кажав дека нешто не е во ред!’ Тато не го оттргна погледот од патот, молкум продолжи да вози. Веќе никогаш не отидовме во домот на мојата другарка, но исто така и никогаш не зборувавме за тоа што ми го кажав“, открила Симпсон.

Слични објави

Џон Ленон го мразел најпознатиот хит на „Битлси“ (ВИДЕО)

Еспресо

Жените од овој хороскопски знак буквално ги излудуваат мажите

Igor

Ова никој не го очекуваше: Марија Шерифовиќ го грабна за врат и го бакна во уста (ВИДЕО)

Igor

Синот на Андреа Бочели е вистинско „бонбонче“ (ФОТО)

Igor

Погледнете во какви сцени ќе учествува и што сѐ ќе може да издржи овој теренец во новиот филм за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Еспресо

Ќерката на Миле Китиќ позира во бикини какви што секоја девојка би посакала! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

тринаесет − единаесет =

Слични објави

Славниот дизајнер на црвениот тепих прошетал во преголемо одело и ЦРВЕНИ ШТИКЛИ (ФОТО)

Igor

Македонскиот актер и пејач од самоизолација го објави неговиот најнов спот кој го снимаше во Барселона (ВИДЕО)

Васко Спасоски

(+16) Дали е ова досега најпровокативниот македонски видеоспот? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Синот на еден холивудски пар не го соблекува фустанот и „пука“ од самодоверба! (ФОТО)

Васко Спасоски

Скандал пред изборот за песна за Евровизија во Србија: Европа на нозе поради српската пејачка, не престануваат да ја напаѓаат

Еспресо

Зошто не ги покрила со косата? Розга настапуваше со фластери на ушите! (ФОТО)

Еспресо