МОМЦИ, МОЛЧЕТЕ! Овие нешта НИКОГАШ не смеете да ѝ ги кажете на вашата партнерка

Кога сексот е добар, зборовите се излишни. Но, не секогаш можете да очекувате дека и двајцата сте максимално расположени за игра во спалната соба.

Доколку се случи нешто такво, може да дојде до непријатен разговор во кој избрзано ќе се кажат нешта кои реално и не ги ни мислите.

Затоа, овојпат се обраќаме на момците, воздржете се од овие изјави:

„Тој оргазам го одглуми, нели?“

Најпрво, не го правете тоа веднаш по сексот. Можеби и нејзе нешто ја мачи, а не сака да ве товари и вас со тоа. Ако тој впечаток го имате подолго време, тогаш разговарајте и објаснете ѝ дека ви е поважно да имате доверба еден со друг и да ви биде убаво заедно, отколку да имате оргазам по секоја цена. На тој начин ја создавате меѓусебната почит.

„Не сега, сакам да читам“

И вие како маж имате целосно право да сте уморни и нерасположени за секс, колку и да ви изгледа тоа неверојатно. Но, подобро е да ѝ објасните дека сте уморни или дека не ви е до секс, наместо да измислувате други извинувања.

„Ајде да пробаме нешто откачено“

Многу е веројатно дека и таа има „откачени“ фантазии, па подобро би било да почнете со „Си размислувала ли некогаш за…“ отколку да ја презентирате вашата идеја. Секако, задолжително завршете со „Што мислиш ти за тоа?“ и дајте ѝ време да размисли до каде би можела да оди и колку откачено е за нејзе во ред.

„А зошто не се тестираш…“

Никако не смеете да ѝ пристапите така, како да ја обвинувате дека можеби има некоја болест. Променете го пристапот и предложете заедно да се тестирате, за да можете целосно да уживате во сексуалниот живот.

„Ова ти е супер? Не би рекол“

Сосема е во ред да не ви се допаѓаат некои нејзини предлози, како и нејзе некои ваши. Но, во овој случај никако не се потсмевајте со нејзините идеи бидејќи ја навредувате. Подобро е да ја мотивирате поотворено да зборува за своите желби, дури и за оние најоткачените, за да успеете да најдете заеднички јазик.

Слични објави

„Dirty Dancing“ и донесе огромна слава, но со овој потег уништи се! (ФОТО)

Igor

Сораја позираше во секси долна облека, а овој детаљ ДОМИНИРА на сликата! (ФОТО)

Еспресо

Брук Шилдс со беспрекорен стајлинг: Ако сакате да оставите добар впечаток, облечете се како неа

Igor

ТУРЧИНОТ КОЈ ГО УБИ ШАБАН ШАУЛИЌ ОСЛОБОДЕН ОД ПРИТВОР: Алсин се брани од слобода!

Igor

Цвекло на највкусен начин, подгответе го вака

Igor

Нов тренд од Кајли-панталони САМО за најхрабрите!

Igor

Остави Коментар

оне × 4 =

Слични објави

И Косово има своја Кардашијан

Igor

Од три врски доби три деца: Актерката Кејт Хадсон се надева дека ќе има уште прилики да раѓа деца! (ФОТО)

Еспресо

Саша Ковачевиќ има афера: Погледнете ја девојката и сè ќе биде јасно! (ВИДЕО)

Еспресо

Иако е здраво, некогаш НЕ ТРЕБА да користите маслиново масло

Igor

Напаѓачи со ФАНТОМКИ го изрешетале возилото на босанската пејачката

Igor

Едвај стоел на нозе: Бен Афлек мртов пијан (ВИДЕО)

Igor