Маска од авокадо која и го враќа животот на уништената коса

Сте се запрашале како и со што да го подобрите изгледот на вашата коса? Без грижи, не ви се потребни скапи третмани, доволна е и оваа домашна маска од авокадо, јајце и маслиново масло.

Авокадото е полно со витамините Е и Б и има силно хидратантно делување на вашата коса, па по оваа маска, таа ќе заблеска како никогаш досега. Покрај тоа, поевтина е од готовите препарати за коса и не содржи конзерванси.

Еве што ви е потребно: Авокадо, 1 јајце и маслиново масло.

Како да ја направите?

Испасирајте половина авокадо во сад, додадете една жолчка и добро промешајте. Во смесата додадете и маслиново масло и повторно добро промешајте.

На косата рамномерно нанесете ја маската, а потоа добро замотајте ја косата во фолија и пешкир со цел да се затопли, па топлината да го засили делувањето. По 30 минути измијте ја косата и исушете ја. Применувајте ја оваа маска за коса 1-2 пати неделно и вашата коса повторно ќе блеска.

Слични објави

Албино манекенка прави светска кариера: Бев најчудната Казахстанка, а сега велат дека сум убава! (ВИДЕО)

Igor

И покрај скапите препарати, лицето не ви е совршено чисто? Каде грешите?

Igor

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Еспресо

Вежби за природно зголемување на градите

Igor

Видео хороскоп за 12 јули 2019, петок

Igor

Кај Ријана нема граници кога станува збор за сексапилот (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

20 − 4 =

Слични објави

Кустурица по веста за смртта на Марадона: За таков живот потребни се две срца, а не само едно!

Васко Спасоски

Линдзи Лохан по 12 години објави тизер за новата песна и порача: Се вратив! (ВИДЕО)

Еспресо

Меланија Трамп меѓу стотина тикви во капут од 5.500 евра (ФОТО)

Igor

Брзи палачинки

Igor

Гоца Тржан ги разнежни мајките со емотивна порака упатена за нејзината ќерка! (ФОТО)

Igor

Ефикасни вежби: Како подбрадокот засекогаш да исчезне? (ВИДЕО)

Igor