Марија Шерифовиќ ја преработи една од најубавите песни на Оливер Драгоевиќ (ВИДЕО)

Познатата пејачка Марија Шерифовиќ вчера ги израдува своите многубројни обожаватели.

Имено, таа го преработи големиот хит на Оливер Драгоевиќ „Nocturno“ и го објави на својот канал на Јутјуб.

Марија не ја криела радоста дека ја снимила оваа песна.

– Не сум толку речовита да можам да опишам колку ми е чест што добив прилика да ја снимам една од најубавите песни на еден од неповторливите – Оливер Драгоевиќ. Оваа песна се наоѓа и на моето прво издание на хрватскиот пазар. Нека овој проект биде уште еден мост кој го градиме едни кон други, бидејќи музиката служи за тоа. И да, Оливер, благодарам е малку за се што ни даде – напишала Марија на социјалните мрежи.

Слушнете како звучи:

Слични објави

Беше една од најатрактивните ПОРНО АКТЕРКИ, а сега држи предавања за ВЕРАТА: Го пронајдов Бог! (ФОТО)

Igor

Конечно и се исполни желбата: Атиџе од „Медена земја“ ја сними својата прва песна „Покрај река Брегалница“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете која македонска пејачка си ја бојадиса косата како Зорица Брунцлик (ФОТО)

Васко Спасоски

Како маскарата да не се размачкува во топлите денови?

Igor

Дневен хороскоп за 26 март 2019, вторник

Igor

Ана Курникова е повторно трудна: Поранешната тенисерка и славниот пејач очекуваат трето дете!

Еспресо

Остави Коментар

5 + 5 =

Слични објави

НА ХАРИ ЌЕ МУ СЕ СЛОШИ: Бившиот дечко на Меган е толку сладок што го нарекуваат ШЕЌЕР (ФОТО)

Igor

Ова е нереално! Џеј Ло има двојничка која се вика Наталија (ФОТО)

Igor

Овие хороскопски знаци најмногу изневеруваат!

Igor

Широк дуксер и високи чизми: Пејачката Сара Мејс заборави да облече панталони? (ФОТО)

Васко Спасоски

Меланија Трамп со причина доминира на модната сцена: Бел фустан и цветен мантил кои секоја жена би ги посакала! (ФОТО)

Igor

За зетот не се штеди: Мајката на Богдана открива како ќе го пречека Вељко!

Igor