Мали и вкусни банини колачиња

Потребни состојки:

– 2 јајца

– 200 гр шеќер

– 100 гр масло за јадење

– 450 гр брашно

– 1/2 прашок за печиво

– мармалад (по желба)

– еурокрем (по желба)

Во сад за матење изматете ги јајцата заедно со шеќерот. Додадете го маслото за јадење и повторно изматете.Потоа додадете го брашното и прашокот за печиво и смесата измесете ја со рака.

Од тестото правете мали топчиња и се редете ги во претходно намастен плех, а потоа на секое топче одозгора со прстот направете дупче, кое потоа ќе го наполните со џем, мармалад, еурокрем, коцки чоколадо или било што по ваша желба.

Потоа ставете ги во загреана рерна на 200 степени и печете 15 минути на 180 степени. Од оваа количина излегуваат околу 40 колачи.

Слични објави

Вкусни домашни ишлери (ВИДЕО)

Igor

„Пукаат“ од сексипил: 5 НАЈЕРОТИЧНИ хороскопски знаци

Igor

Еден од најмоќните луѓе во шоубизнисот три години нема мобилен телефон

Еспресо

Пејачката Аланис Морисет повторно бремена

Igor

Девојки и дами обратете внимание – Ова се 3-те најголеми сексуални фантазии на секој маж

Igor

Никогаш не на­не­су­вај­те шмин­ка со вал­ка­ни четки

Igor

Остави Коментар

5 − 1 =

Слични објави

Заштитното лице на „Викторија Сикрет“ ги воодушеви своите фанови! (ФОТО)

Igor

Канје Вест ја изненади Ким со подарок на кој многумина ќе ѝ завидат! (ФОТО)

Igor

ГО ПРОМЕНИ ИМИЏОТ: Сите останаа без зборови од новиот изглед на Јелена Карлеуша

Igor

Дневен хороскоп за 22 септември: Динамичен ден за Девиците, романса за Стрелците

Igor

По пастрамајлиите, градот Штип може да се пофали и со Марија – најубавата девојка во овој град! (ФОТО)

Igor

Време е за зимница: Направете мар­ма­лад од МОДРИ СЛИВИ

Igor