Мал детаљ од сексот е јасен знак дека жената ве изневерува

Експертите тврдат дека овој детаљ е уверлив доказ за неверството на жената.

Иако можеби мажите се оние кои повеќе изневеруваат, тоа не значи дека и жените не изневеруваат. И додека некои припадници на посилниот пол тоа го прават само поради забава, жените најчесто изневеруваат поради друга причина.

Имено, зборуваме за фактот дека нивниот партнер не им обрнува доволно внимание и не им ја дава почитта која ја заслужуваат, па припадничките на понежниот пол одлучуваат да го побараат тоа што им недостасува кај друг маж.

А, сега, истражувачите забележале важна врска помеѓу неверството и глумењето на женски оргазам, а истражувањето опфатило 138 жени и 121 мажи во хетеросексуални врски.

Така, жените да одговорат на прашањата колку чести и интензивни оргазми доживуваат, а мажите требало да одговорат колку често нивната партнерка доживува оргазам.

На тој начин истражувачите дошле до заклучок дека колку почесто жената глуми оргазам, толку е поверојатно дека го изневерува својот партнер.

Слични објави

ЈА РАСТРГНАА СРЕД НАСТАП – Непозната девојка и ставала пари во ѓаќи, маж ја соблакал и и лепел пари (ВИДЕО)

Igor

Викторија Лоба мами воздишки на плажа (ФОТО)

Igor

КАКО ГО ЗАПОЗНАВ ПАРТНЕРОТ: Антониа Гиговска откри како се „ќариле“ со момчето Иван (ФОТО)

Igor

Таа и мајка и се вистински убавици – Сега знаеме од кого Дуа Липа ја наследила убавината (ФОТО)

Еспресо

Ретко кој го видел ова: Кирк Даглас дели училишен прибор во 1947 година во Егејска Македонија (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие ДВЕ НАМИРНИЦИ предизвикуваат поспаност по оброкот

Igor

Остави Коментар

Осумнаесет − Шестнаесет =

Слични објави

Сопругот на кралицата Елизабета го слави 99-от роденден: Филип е мојата сила и водилка! (ФОТО)

Еспресо

Вака изгледа поканата за свадбата на деценијата! (ВИДЕО)

Igor

Некст Тајм со нова преработка – погледнете за која песна станува збор (ФОТО)

Igor

Која од „Дисциплина кичме“ се разбуди од кома

Igor

Шарлиз Терон: Комбинација со плисирано здолниште која многу жени би ја прескокнале (ФОТО)

Igor

Брендон и Бренда 19 години по завршувањето на „Беверли Хилс“ повторно заедно (ФОТО)

Igor