Макарони со спанаќ и сусам

Здрав оброк, богат со хранливи состојки, погоден за пости.

Потребни состојки:

500 гр спанаќ

500 гр посни тестенини

Три лажици маслиново масло

Едно чешне лук

Сусам

Сол и бибер

Подготовка:

Згответе ги тестенините според упатството на пакувањето.

Во тава пропржете го спанаќот на маслиновото масло. Кога листовите ќе се смалат, додајте ги истолчениот лук, солта и биберот. Пржете уште пет минути и прелијте ја смесата врз макароните.

Додадете сусам и послужете.

Доколку не постите, можете да додадете рендан пармезан.

Слични објави

Дали масажата со лажица ги отстранува брчките од лицето?

Igor

ФОТО: Познатата старлета Станија се „преправи“ во гола бабамразица!

Васко Спасоски

НИКАДЕ БЕЗ МАЧКИТЕ: Оскаровката има посебна врска со своите миленичиња

Igor

Модната колекција на Divaio пролет-лето 2019, наменета за мажи со стил

Igor

Пејачот одговори на шпекулациите дека е болен: „Имав операција на вратот што ми ги уништи нервите“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Преку ден ВО ШТАЛА, навечер на МОДНА ПИСТА: Кој е овој згоден ветеринар?

Igor

Остави Коментар

6 − 6 =

Слични објави

СИТЕ КАКО ЕДЕН: Светските ѕвезди се здружија во екот на пандемијата на коронавирусот и заедно го запеаа хитот на Ленон (ВИДЕО)

Еспресо

Актерот Кирил Трајковски во карантин: Бил во Барселона со другар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Лепа Брена и Саша Поповиќ ја продадоа „Гранд“ и заработија милиони

Igor

Ако ги исполнувате овие карактеристики, можете да бидете со неа: Цеца откри каков маж сака!

Васко Спасоски

ПУБЛИКАТА МИСЛЕЛА СЕ СОПНАЛ: Манекен почина на модна писта (ВИДЕО)

Igor

Сандра Африка го „фрцкаше“ задникот во Гевгелија, а позната светска порно-ѕвезда ѝ остави коментар! (ВИДЕО)

Васко Спасоски