Магичен напиток: Со помош на овој напиток салото од стомакот исчезнува за само неколку дена

Ова е рецепт за вкусен напиток со чија помош ќе ја доведете својата линија во ред…

Многу луѓе кои имаат проблеми со килограмите се обидуваат на сите начини да се ослободат од нив.

На некои им оди од рака, а на некои не им успева да ослабат.

Ако спаѓате во овие вторите кои тешко можат да се ослободат од салото околу стомакот, овој напиток е одлично решение за вас.

Состојки:

– 1 стебленце целер

– 1 краставица со средна големина

– чаша од 250 мл насецкан магдонос

– 3 кришки свеж ананас

Подготовка:

– Во блендер ставете го добро измиениот зеленчук и излупете го ананасот, па матете се додека не добиете хомогена смеса.

– Во подготвениот напиток не треба да додавате сол, бибер и шеќер.

– Сокот од ананас и зеленчук треба да го испиете најдоцна 15 минути по подготовката за да не ги загуби своите корисни состојки.

Резултатите ќе бидат видливи за само неколку дена.

Слични објави

Дневен хороскоп за 07.11.2019

Igor

ЖЕСТОКИ, НО ВНИМАТЕЛНИ: Никој не би погодил со кој хороскопски знак е најдобро да сте во врска

Igor

На 9-ти мај најдобрите македонски диџеи во „Борис Трајковски“!

Васко Спасоски

Аца Лукас откри ПЕКОЛЕН ПЛАН: Бившата жена го сака богатството на ЛЕПА БРЕНА И БОБА

Igor

Поранешниот супермодел и на 53 години изгледа исто како пред две децении (ВИДЕО)

Igor

Емили Ратајковски го очекува првото дете?

Igor

Остави Коментар

два × 4 =

Слични објави

Продадена е вилата на Френк Синатра за 10 милиони долари: Нејзината внатрешност е сон на секој човек! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емили Ратајковски потполно гола во својата дневна соба (ФОТО)

Igor

На денешен ден починал еден од најголемите југословенски писатели Бранислав Нушиќ!

Еспресо

„Бомба“ е мал збор за неа: Елеонора е најжешката Македонка за ова лето – овие фотографии се доказ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Меган Маркл е обвинета дека заработува од кралското семејство!

Еспресо

Нема да можете да им одолеете на овие прекрасни мафини со само четири состојки! (ВИДЕО)

Еспресо