Магдонос за чистење на порите

Магдоносот е познат по тоа тоа што брзо и делотворно ги извлекува отровите од кожата.

Испробајте го овој рецепт.

Тоник од магдонос

Магдоносот ставете го во еден литар зовриена вода.

Оставете го да отстои додека водата не се олади.

Ставете го во шишенце и користете го како тоник, по отстранување на шминката.

Слични објави

Контроверзна фотографија на Аца Лукас: Пејачот лежи на кревет, а до него бело „брашно“ (ФОТО)

Слободен Печат

Пилинг кој ефикасно го елиминира целулитот – Пробајте го веднаш!

Igor

Како манекенка од насловна страна: Погледнете како изгледа ќерката на еден од нашите најдобри актери – Лазар Бараков (ФОТО)

Еспресо

КАКО ГО ЗАПОЗНАВ ПАРТНЕРОТ: Пејачката Сани откри дека сопругот Мартин го запознала во кафеана (ФОТО)

Igor

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледаше Сенидах пред да стане позната во регионот (ФОТО)

Igor

Совршено летно јадење: Брза чорба од тиквички (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

6 + четиринаесет =

Слични објави

ОД ЅВЕЗДА ДО БЕЗДОМНИЧКА: Порно-актерка живее во тунелите под ГРАДОТ НА ГРЕВОТ

Igor

Едно време сакаше да биде пејачка: Вака изгледа едната ќерка на Жељко Самарџиќ (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

Секси е благ збор: Сузана Гавазова се соблече на крајот од летото (ФОТО)

Igor

Ти веќе не си мое дете: Анабела јавно се откажа од ќерката Луна! (ФОТО)

Еспресо

Рита Ора им го помати умот на следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Што ги нервира хороскопските знаци?

Igor