Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци (ФОТО)

Сопругата на Рожер Федерер, Мирка, од трибините го следеше трилерот против Милман, а на фотографите не им побегна „украсот“ на нејзината лева рака.

Во моментите кога се одлучуваше победникот, камерите освена на теренот често беа насочени и кон Мирка која на левата рака носеше еден милион евра. Станува збор за нејзиниот часовник и дијамантскиот прстен.

Таа прстенот го носеше и во епското финале на Вимблдон кога за прв пат го привлече вниманието на јавноста, а еден швајцарски златар за медиуми процени дека вреди најмалку половина милион евра, а можеби и двојно повеќе.

twitter/Stuff.co.nz Sport

– Прстенот е ексклузивен. Проценката е дека таков дијамант вреди преку половина милион франци. Не би бил изненаден да вреди и еден милион. Во секој случај станува збор за многу ретко парче дијамант – изјави Лазар Себлар, сопственик на златара во Цирих.

Мирка на раката имаше часовник од екслукивната марка „Ролекс“ кој исто е лимитирана верзија и може да се купи по цена од 160.000 до 200.000 швајцарски франци.

twitter/Stuff.co.nz Sport

Станува збор за „Rolex Daytona Rainbow – 116599RBOW (бело злато)” кој се состои од скапоцени камења кои се прелеваат.

Слични објави

Повторно се враќа трендот кој направи „хаос“ во модниот свет и ги подели мислењата! (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 28 април: Прочитајте што ве очекува овој вторник!

Еспресо

Кои производи не треба да се замрзнуваат

Igor

Битка за најмладите: Погледнете како докторите ги штитат бебињата од коронавирус (ФОТО)

Еспресо

Сите го препорачаа токму овој начин за миење на рацете, а еве и доказ дека тој е најдобар! (ВИДЕО)

Еспресо

Ќерката на Стивен Спилберг уапсена поради семејно насилство!

Еспресо

Остави Коментар

1 + деветнаесет =

Слични објави

Денеска е ДЕН НА ПРЕЉУБНИЦИТЕ, а еве кој и како го одбележува!

Еспресо

Антонио Бандерас искрен за бившата сопруга: Ќе ја сакам до смрт!

Igor

Оваа недела 3 хороскопски знаци ќе имаат НЕВИДЕНА СРЕЌА и тоа за нив е САМО ПОЧЕТОК!

Igor

Ова е новиот Дарко Лазиќ – Пејачот се „преполовил“, направил операција на желудникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Налутен татко му пратил писмо на момчето што ѝ ја „украло“ невиноста на ќерка му

Еспресо

Џеј Зи со часовник од неверојатни 2,2 милиони долари на роденденот на Диди (ФОТО)

Слободен Печат