ЛЕТНО УЖИВАЊЕ: Домашен чизкејк сладолед (РЕЦЕПТ)

Омилениот вкус на чизкејк, адаптиран во лесен и едноставен рецепт за сладолед кој можете брзо да го подготвите дома.

Потребни ви се само пет состојки и не повеќе од половина час.

Состојки:

180 гр крем сирење
100 гр јагоди (или друго шумско овошје по желба)
60 гр несолен путер
Две лажички шеќер во прав
Една лажичка екстракт од ванила

Подготовка:

Сите состојки треба да бидат на собна температура.

Најпрво изблендирајте го овошјето, крупно или мазно, по ваша желба. Матете со шеќерот од прав, путерот и екстрактот од ванила и потоа додавајте по малку од крем сирењето додека да се изедначи смесата.

Сладоледот префрлете го во пластичен сад и замрзнете најмалку два часа пред послужување.

Слични објави

Наташа Беквалац на црвениот тепих во краток сако-фустан, а сандалите се посебна приказна

Еспресо

„МОРАМ ДА ОДАМ!“: Мајли Сајрус се збогуваше со девојката со разголена фотка на Инстаграм

Igor

Ѕвездата од „Беверли Хилс“ ги покажа силиконите, но сите се чудат на нивниот изглед (ФОТО)

Igor

Ако не сте послушни граѓани, тогаш ќе имате проблем со мене! Марија Шерифовиќ се закани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Еспресо

Годините се само бројка: Елена Велевска денеска слави роденден (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

20 + десет =

Слични објави

Ова е 21-годишната манекенка која носеше хиџаб наместо бикини

Igor

Почина таткото на СЛАВНИОТ РАПЕР: Го напуштил кога имал само 6 години

Igor

Најпознатата фитнес блогерка Емили Скај се породи на подот во својот дом: Сопругот го забележа целото породување со својот телефон (ФОТО)

Ги излуди фановите со огромните гради – Сораја објави ново провокативно видео

Еспресо

Лејди Гага одлучи да се самоизолира: Сега се дружам со моите кучиња! (ФОТО)

Еспресо

Трагичен крај: Пронајдено безживотното тело на Наја Ривера

Еспресо