Лесна пита од леб, сирење и шунка (РЕЦЕПТ)

Едноставен рецепт кој не одзема многу време и можете да го подготвувате за појадок или за вечера.

Потребни состојки:

10 јајца
350 мл млеко
2 лажички сенф
Сол и бибер
Лук во прав
Леб исечен на коцки
400 гр шунка
Сирење и кашкавал

Подготовка:

Изматете ги јајцата, па додадете го млекото, сенфот и зачините.

Во подмачкана тава наредете го лебот. Врз него ставете ги сецканата шунка и сирењето и кашкавалот. Прелијте со смесата од јајца.

Печете 45 минути. Се јаде и топло и ладно, со кечап или со јогурт.

Слични објави

Се породи Шехерезад: Омилениот турски актерски пар го доби вториот син

Еспресо

Џејсон Деруло се обиде да ја удри девојка му по задник, но погледнете што се случи (ВИДЕО)

Анабела ја прозиваа дека НАЈДОБРО ЈА ОТВОРА УСТАТА и дека и ќерка ѝ ја научила на тоа, а сега таа на сите им ги ЗАТВОРИ УСТИТЕ (ВИДЕО)

Igor

Пикантни детали: Причините за кавгите помеѓу Кејт Мидлтон и Меган Маркл објавени во книга

Еспресо

Глумицата Нина Деан доби син

Еспресо

Конечно е откриено зошто не успеал првиот брак на Меган Маркл: Тревор бил доминантен во врската (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

Шестнаесет + 20 =

Слични објави

Ова е човекот кој ја силуваше Деми Мур: По злосторството ја прашал: „Какво е чуството кога мајка ти ќе те продаде за 500 долари?“ (ФОТО)

Igor

Горда е на своето тело: Пирс Бронсан и неговата сопруга уживаат на плажа (ФОТО)

Еспресо

Дознајте кои се вашите најголеми маани според хороскопскиот знак

Igor

Кејт Мидлтон носи преслатки обетки кои воопшто не се скапи и најверојатно се бижутерија (ВИДЕО)

Еспресо

Балашевиќ се поднови со луксузна вила на Истра

Igor

Музејот „Мадам Тисо“ не ги сака повеќе: Фигурите на славниот пар се остранети (ФОТО)

Васко Спасоски