Лесен и брз ручек: Пилешко со јогурт и сенф

Состојки:
1 кг пилешко месо (батаци или бело месо)
100 мл масло
300 мл јогурт
2 лажички сенф
магдонос, сол, бибер и зачини по желба

Подготовка:
Белото месо исечете го на покрупни коцки, ставете сол, бибер и зачини и пропржете го.

Исцедете го вишокот масло, додадете го јогуртот и додајте го сенфот. Динстајте додека водата не испари, а на крајот додајте го магдоносот.

Послужете се ориз или со компир.

Слични објави

ИМААТ РОК ОД 8 ДЕНА: Судот донесе пресуда, Северина веќе НЕ СМЕЕ да го прави ова!

Igor

Вака се сака другар: Панчо отпатува дури во Неапол да го бодри Елиф Елмас (ФОТО)

Igor

МЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА ЧОКОЛАДОТО: Тоа не е само десерт, туку чиста уметност

Igor

Љубовта им цвета: Познати парови кои опстанаа заедно (ФОТО)

Еспресо

Што прави оваа жена? Хрватската старлета прави фотошоп на фотките како наша Мелита! (ФОТО)

Васко Спасоски

Жиците сами почнаа да излегуваат од лактот: Лепа Брена покажа што и извадиле од рака (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

три + 11 =

Слични објави

Едноставна, а превкусна чоколадна торта од палачинки

Igor

Тамара Тодевска пееше во најпознатиот геј-клуб во Лондон и го развиори македонското знаме (ВИЕДЕО)

Слободен печат

Неговата ХУМАНОСТ нема цена: Хју Џекман повика ПРОСЈАК на вечера

Igor

СЕ ПРАВИ НАВЕЧЕР, СЕ ЈАДЕ НАУТРО: Неверојатен здрав појадок кој го топи салото

Igor

Одмара од периките: Кајли Џенер ја покажа својата вистинска коса! (ФОТО)

Еспресо

Ги покажаа ОБЛИНИТЕ во коцкесто бикини (ФОТО)

Igor