Ладен пијалак од црвено вино и чоколадо (РЕЦЕПТ)

Со оглед на тоа што последниве неколку денови навечер времето е прилично ладно, ви ја пренесуваме идејата за чоколадно црвено вино, после кое добро ќе спиете.

За две чаши потребни ви се:

1,5 шолји млеко
Една чаша од 250 мл црвено вино
70 гр исецкано црно чоколадо

Подготовка:

На тивко загревајте ги млекото и чоколадото. Мешајте додека чоколадото не се стопи. Во смесата сипете го виното. Откако ќе се спојат состојките, поделете ја смесата во чаши и оставете да се излади.

Пијте го ладно. По желба додадете ванила, шлаг или цимет.

Рецепт на денот: Овошен мус со чоколадо

Слични објави

Задникот преголем за фармерките на Јелена Карлеуша! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

НЕМА ДЕЛ ОД ТРИЦЕПСОТ, МЕТАЛНИ ПЛОЧКИ НАМЕСТО КОСКИ: Деа откри детали од закрепнувањето

Igor

Ирина Шајк повторно покажа зошто е една од најпосакуваните жени во светот (ФОТО)

Еспресо

Испиено лице, тенок струк и остри црти на лицето: Сличноста меѓу Донатела Версаче и нејзината ќерка ќе ве шокира! (ФОТО)

Еспресо

Адел ја откри тајната за неверојатната трансформација: Се уште ја оддржувам формата со ова!

Ивана Стамевска

Меланија Трамп и Кејт Мидлтон ги прошетаа пролетните зелени фустани: Чиј модел е поубав?

Igor

Остави Коментар

18 − петнаесет =

Слични објави

Меланија Трамп брилира: Само една боја и две класични парчиња за целосно ефектен изглед (ФОТО)

Igor

Модните комбинации на Меган Маркл кои Британците се уште не можат да ѝ ги простат! (ФОТО)

Еспресо

Се соблече најзгодната девојка од групата „Hurricane“ и го запали Инстаграм! (ФОТО)

Еспресо

КНЕДЛИ ОД СПАНАЌ: Вкус кој нема да го заборавите (РЕЦЕПТ)

Igor

Меган Маркл може, но Кејт Мидлтон НЕ СМЕЕ да ја носи оваа боја на кармин

Igor

Моментот кога Дуа Липа покриена со албанско знаме ја заигра „ШОТА“ (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarian