Крем од лимон

Состојки:
3 лимони
120 гр путер на собна температура
4 јајца
половина шолја сок од лимон
малку сол

Подготовка:
Излупете ги лимоните и изблендирајте ги заедно со шеќерот. Додадете го изматениот путер, а потоа додавајте едно по едно јајце. На крај додадете ги лимоновиот сок и солта.
Ставете во тенџере и варете на тивок оган.
Кога ќе се згусне, тргнете го од оган и оставете го да се олади.

Слични објави

Ниту Ирина, ниту Гага – Бредли Купер во врска со 8 години постара актерка?

Igor

Видео хороскоп 03.10.2019, четврток

Igor

ПОЛИЦИЈАТА ЈА АПСИ КАРЛЕУША?! Се плаши дека допрва ќе пука срам од аферата со Врањеш

Igor

Хороскоп за 28 октомври 2019 – Близнаците со успех на деловното поле, Шкорпиите ќе бидат повредени

Igor

Нивес Целзиус покажа колку добро и стои „underboob“ – „Купачите и се смалиле од перење“ (ФОТО)

Igor

СЕКСИ МАЈА БЕРОВИЌ: Го покажа телото од милион долари и провокативната тетоважа! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

16 + четиринаесет =

Слични објави

Песто од див лук – и сос и чистач на организмот

Igor

Цеца Ражнатовиќ во нова љубовна врска: Не сакам да го коментирам мојот приватен живот

Еспресо

СИТНО СЕ БРОИ: Меган Маркл во секој миг треба да се породи

Igor

„Ми јадеше од рацете…“ Непријатни детали од врската на Вуди Ален и посвоената ќерка на неговата поранешна љубов

Еспресо

Рок легендата стравува од корона и не го напушта домот – „Ако ме закачи, овој пат дефинитивно сум готов!“

Еспресо

Стихот како судбина: Џеј почина на денот кој го опеа својот најголем хит!

Еспресо