КОЗМЕТИЧАРИТЕ СОВЕТУВААТ: Што треба да знаете за депилација на бикини-зоната?

Целосно ваш избор е дали и како ќе ги отстранувате влакненцата од интимната зона, но ако се решите за козметичка интервенција, тогаш треба да знаете неколку нешта.

Козметичарите кои изведуваат каков било тип на депилација, се согласни за следново:

Никој не ве осудува какви сте долу

Оние кои ја работат оваа работа виделе најразлични форми и облици на женска интима, а вие сте само уште еден клиент кој треба да излезе задоволен од нивниот салон.

Не е толку страшно

Депилацијата на бикини-зоната со восок е болна, но не е толку страшна колку што мислите, особено доколку изберете професионалец да го направи тоа.

Не доаѓајте нечисти

Исто како што миете заби пред одење на заболекар, така треба да бидете истуширани пред да заминете на депилација кај козметичар.

Не доаѓајте со полн стомак

Имајте предвид дека ќе бидете голи од појасот надолу и дека може да ви студи, а поради тоа да почувствувате потреба за мокрење. Внимавајте барем тој ден, за да не се доведете до непријатни ситуации.

Не се бричете пред депилација

Влакната треба да бидат најмалку 5 милиметри во должина, а подобро е малку подолги од тоа, за восокот да може да ги „фати“ и искорне од корен. Запомнете, таму одите за отстранување на влакната, па нема потреба однапред да се средувате самите.

Дојдете во удобна облека

Најважно е свежо издепилираната бикини зона да не ја „затворате“ во тесна облека. Во лето носете лежерен фустан, а во ладните месеци некоја поудобна, поширока и задолжително облека од природни материјали.

Кажете што точно сакате

Ако сакате целосна депилација или делумна, тоа треба да го нагласите веднаш. Ако не нагласите, најголемиот број козметичари изведуваат целосна депилација.

Слични објави

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, Кристина ја претставува Македонија на изборот „Мис Глоуб“ (ФОТО)

Igor

Вкусен и сочен колач со гриз, круши и карамела

Igor

Секс на различни места: Со експериментирање до врвен оргазам

Igor

Брена го моли Тошиќ да не ја остава Карлеуша? Фудбалерот ја слушал со насолзени очи

Igor

ПОЧИНА ПЕТ КЕЛИ: Музичкиот свет се збогува од легендата (ВИДЕО)

Igor

Јелена Карлеуша со своја страна на приказната: Сè е лага!

Igor

Остави Коментар

четири × три =

Слични објави

Пластичните хирурзи кои имаат свое реално шоу!

Igor

Септември ќе им донесе пари на овие 3 хороскопски знаци!

Igor

Викторија Лоба за влакно избегна несреќа на снимање – И фотосесиите некогаш се „опасни по живот“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ПОВТОРНО Е ЖЕШКА: Ана Николиќ се соблече и покажа дека има се што секоја жена го посакува (ФОТО)

Еспресо

Кое вре­ме е нај­ло­шо за ру­чек ако са­ка­те да ос­ла­бете

Igor

Кралицата бара Меган и Хари да се вратат во Британија: Оваа понуда нема да може да ја одбијат!

Еспресо