Колку помала разлика во годините, толку поголеми шанси за успех на врската

Студија спроведена на универзитетот „Еморг“ во Атланта покажала дека разликата во годините меѓу партнерите има големо влијание на успех на врската.

Во истражувањето во кое биле вклучени 3000 парови, научниците откриле дека паровите со разлика во годините од 5 години имаат 18% поглема шанса за раскинување на врската отколку паровите кои се врсници.

Тој степен се зголемува на 39% кај паровите со разлика во годините од 10 години, до неверојатни 95 % кога станува збор за разлика од 20 години.

Резултатите дале едноставна формула за успешна љубовна врска – колку помала разлика во годините, толку поголема шанса за успех.

Исто така научниците велат дека најголеми шанси за успешна врска имаат паровите во кои едниот партнер од другиот е постар само една година.

Слични објави

Славниот пејач НАПАДНАТ со нож и ограбен: Многу е вознемирен и потресен!

Еспресо

Кралицата Ранија е симбол на модерната жена на арапскиот свет: Најдобро се чувствувам во едноставна облека

Igor

Нова омилена жена на фудбалер: ЗАПОЗНАЈТЕ ја „хрватската Шакира“ (ФОТО)

Igor

Бастијан Швајнштајгер и Ана Ивановиќ го открија името на вториот син (ФОТО)

Igor

Јадете велигденски јајца и ослабете 10 килограми

Igor

Кендал Џенер со своите секси пријателки приреди незаборавно шоу на една грчка плажа (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

11 + 16 =

Слични објави

Неодолив чоколаден ролат

Igor

Елтон Џон: Мадона е евтина стриптизета!

Igor

На аукција рачно напишана минијатурна книга за „Хари Потер“: Се очекува да достигне цена од 180.000 долари (ФОТО)

Еспресо

Деми Мур отворено раскажа за сексот во тројка кој го практикувала во бракот со Ештон Качер

Igor

Дали навистина наполни 53 години? Хали Бери во мокра маичка без градник (ФОТО)

Igor

Црвениот тепих повторно импресивен на ексклузивниот настан во Лос Анџелес (ГАЛЕРИЈА)

Igor