Колку поекстремно, толку повпечатливо: Вака се облекуваа познатите на „Греми“ низ годините (ФОТО)

Доделувањето на „Греми“ наградите за исклучителен придонес во музиката и дискографијата, кои ги доделува НАРАС, американската Академија за дискографска уметност и наука, се разликува од повеќето црвени килими во Холивуд, бидејќи е посмела, пошокантна и позабавна.

Не постои друга манифестација која може да им го наруши угледот на Греми наградите. За овој настан, познатите ѕвезди се подготвуваат долго време, а екстремноста е главниот дрес-код.

На минатогодишните доделувања, Џенифер Лопез беше жената со шеширот, а Лејди Гага – „металик девојка“.

Фото: Профимедиа

И овие две дами толку многу се израдуваа кога се видоа една со друга, што срдечно се бакнаа.

Фото: Профимедиа

Црвениот килим на Греми дури наликува на „Мет гала“ од Њујорк, чија главна организаторка со години е Кејти Пери.

Фото: Профимедиа

Карди Би и Офесет не можеа да дочекаат. Што ќе ви е страст во бракот?

Фото: Профимедиа

Наградите Греми ги потврдија сите закони за шоу-бизнис, а актерката Џамила Џамил, која минтата година беше со сопругот на светската фешта, мораше да ја потврди титулата модна икона.

Фото: Профимедиа

Пејачката Алиша Киш е водителка на овогодинешната церемонија, а исто така беше и на минатогодишното доделување во друштво на сопругот – диџејот Свиз Бик, кого го бакнуваше пред сите.

Фото: Профимедиа

Алиша тогаш го поддржувае трендот „без шминка“, а нејзината облека беше прилично провокативна.

Фустанот на Хајди Клум од 2018 година е оценет како промашување. Но, германската манекенка во него изгледаше прилично заводливо.

Фото: Профимедиа

На Греми има и изданија како на Кети Холмс од 2018 година, но тие останаа во сенка на оние провокативните.

Фото: Профимедиа

Пинк пред две години се издвои со фустанот, но и тогаш го искористила времето на сцена да привлече внимание за правата на жените и рамноправноста на половите.

Фото: Профимедиа

Лејди Гага во 2017 година времето на црвениот килим го искористила да се претстави во екстремно издание.

Фото: Профимедиа

На црвениот тепих има и доста промашувања. Биби Реџа (2018) до душа одамна, се „прости“ од добриот стил. Единствено ни се допаѓа нејзината отворена приказна за бојкотот на кој беше изложена, бидејќи, светските дизајнери одбиваа да ја облекуваат, бидејќи е премногу крупна.

Фото: Профимедиа

На Греми имаше и бомбастични фустани кои се паметат и четири години по премиерата.

Фото: Профимедиа

Таков е фустанот на Сијара од 2017 година. Пејачката е на фотографијата со сопругот Расел Вилсон.

Продолжува….

Слични објави

Чувари на здравјето: Исчистете ги бубрезите од отрови со помош на природни напитоци

Еспресо

Сите ги спуштаме ролетните кога ќе блесне сонцето: После ова повеќе нема ни да помислите да ја затемните собата

Еспресо

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Еспресо

Колку би платиле да ја видите гола? Адријана Лима се соблече за Амазонија

Igor

Со кого вашиот партнер најпрвин ве запознал? Тоа открива многу за него!

Igor

Тие се пред развод: Ештон Качер и Мила Кунис побараа помош од експерт

Igor

Остави Коментар

осум + 19 =

Слични објави

НА БАРАЊЕ НА ФАНОВИТЕ: Мирјана Карановиќ во бикини се пофали дека ослабела 14 кг (ФОТО)

Igor

Ирена Спировска: Не е важно каде чекаш Нова година, туку со кого

jasmina.kantardzieva

Двојка во тон: Александра Заева со своето момче во елегантна зелена комбинација (ФОТО)

Igor

БЕКАМОВИ ВО ЦРНА ГОРА: Дејвид не ја испушта раката на разголената Викторија (ФОТО)

Igor

Нова сезона на Фчерашни новости: Ќе имаат доста материјал за работа! (ВИДЕО)

Igor

Видео хороскоп за 23.05.2019, четврток

Igor