Колку често двојките имаат секс во различни земји од целиот свет?

Едно истражување покажува во кои земји низ целиот свет двојките имаат секс на годишно ниво.

Меѓу сексуално поактивните земји се оние со топла и умерена клима.

Изненадувачки, Италија, позната по темпераментот и социјалните контакти на своето население, е рангирана на последно место, затоа што просечниот Италијанец има секс околу 121 пати годишно.

После тоа следат, Нов Зеланд и Кина кои го бележат истиот број сексуални активности годишно (122), потоа со 123 пати секс во годината се Швајцарија и Мексико и Индија, каде што населението има секс 130 пати годишно.

Интересно, Полска, Русија и Бразил имаат многу слични резултати – првите две земји со 143 пати, а третата со 145 пати годишно.

Лидер според ова рангирање е Грција, каде сексуалните акти во просек изнесувале 165 годишно или приближно 3 пати неделно.

Слични објави

Меѓу вас нешто не е во ред – Јасни знаци дека вашиот партнер е несреќен!

Igor

Оскаровецот обвинет за силување 14-годишно девојче, жртвата изнесе стравични детали: Ме соблекуваше и ми зборуваше дека ќе ми се допадне, болеше!

Еспресо

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Еспресо

Пејачката Аделина Тахири ги спушти панталоните и ѕирнаа гаќичките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Црно, па не се гледа: Водителката Елена Стефановска во прекратко мини-здолниште! (ФОТО)

Igor

Речиси непрепознатлива: Селин Дион во вакво смело издание досега не сте ја виделе (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

14 + 11 =

Слични објави

ЈЕЛЕНА ПОЛУДЕ: Врањеш ја уценува со висока сума за да ја повлече тужбата

Igor

Им летаат пеперутките во стомак: Игор Џамбазов и Илина Арсова како во тинејџерска љубов! (ФОТО)

Васко Спасоски

Септември ќе им донесе пари на овие 3 хороскопски знаци!

Igor

Ретко имаме прилика да ги видиме: Селин Дион ги покажа деветгодишните близнаци (ФОТО)

Igor

За овие хитови сигурно не знаете дека ги има напишано Дино Мерлин! Кога слушнал како пее Цеца и ја подарил оваа песна! (ВИДЕО)

Igor

Научно докажано: Овие особини се најпривлечни за мажите!

Igor