Колкава и каква е моќта за предвидување на секој хороскопски знак?

Секој од нас се сомнева дека има некој вид моќ за предвидување. Некои луѓе знаат кога да бидат на вистинското место, во вистинското време, додека другите ги познаваат луѓето подобро од самите себе. Погледнете која е вашата моќ според хороскопскиот знак.

Овен: Вистинско место, вистинско време

Вашата способност е да го пронајдете следното големо нешто. На пример, додека се шетате, наидувате на забава и откривате артист кој настапува пред мала публика, што го вклучува семејството и пријателите. Но токму тој, следната година ќе продаде карти за концерт во вредност од милиони. Вие сте вистински магнет за таленти.

Бик: Ја чувствувате невидливата граница

Бикот длабоко ги разбира границите. Вие ја избегнувате напнатоста бидејќи никогаш не ја преминувате границата на некоја личност. Можете да почувствувате кога некој сака да ја помине вашата и ја браните пред тој некој да стигне предалеку.

Близнаци: Ги наоѓате вистинските зборови

Близнаците се поврзани со сите 5 сетила, и тоа толку многу што не им е потребно 6-тото. Близнаците природно ги кажуваат вистинските зборови. Многу често и ги прашуваат од каде знаат нешто, а тие скоро никогаш нема да можат да дадат конкретен одговор.

Рак: Му верувате на инстинктот

Причината за тоа што постојано знаете што ќе се случи е бидејќи вие ги чувствувате работите кои другите не ги чувствуваат.

Лав: Тајмингот е сe

Вие сте поврзани физички, и речиси магнетно со ритамот на животот. Секогаш знаете кога треба да се појавите. Знаете кога да пристигнете, кога да зборувате и кога да преземете акција.

Девица: Претчувствувате можности и закани

Вашата способност да знаете некои информации пред да бидат кажани ве прави да изгледате како генијалец. Оваа моќ ви помага да знаете кога да се вселите во соседство кое е добро за вас.

Вага: Ги знаете другите подобро од себе

Вашата способност е да ги „читате“ другите луѓе, да ги разбирате нивните мотиви и да знаете кое е нивното следно движење. Но имате и слепа точка, а тоа сте вие самите.

Скорпија: Го филтрирате горниот слој

Вашиот глад за внимание и љубов има интензивен психички израз. Зборовите ви пречат кон вашето одење кон страста. Способноста да ја читате страста е вашата моќ, а можете да кажете и кога некој е заинтересиран за ваш пријател/ка.

Стрелец: Одење кон успех

Вие сте природни оптимисти бидејќи знаете каде лежат можностите. Додека другите гледаат табели и графици, вие знаете каде да вложите, дури и кога станува збор за љубовта.

Јарец: Ја знаете брзината

Некои луѓе едноставно престануваат да работат. Даваат отказ и се преселуваат. Ја продаваат куќата. Јарците ја знаат брзината на животот. Кога е време за созревање, вие почнувате пред да добиете каква било информација. Вие правите радикални промени во животот и се движите кон успехот.

Водолија: Читате мисли

Способноста да го добиете она што го сакате е ваш талент и вие сте вистински уметник со него. Можете да прашате за што било, но веќе знаете што ќе ви одговорат.

Риби: Ја гледате целата слика

Рибите се знак со најразвиена психа. Големата слика е ваша специјалност. Знаете каде се наоѓаат сите делчиња од сложувалката.

Слични објави

Ќерката на Ума Турман е копија на Мија Волис од култниот „Pulp Fiction“ (ФОТО)

Еспресо

Ова е вистинското име на српскиот „крал на белградското подземје“: Кристијан Голубовиќ продолжува да ги забавува гледачите!

Васко Спасоски

Фото: Карлеуша се закопча до грло, но нејзиниот задник ќе „експлодира“ во тесните фармерки!

Васко Спасоски

Видео хороскоп 21 август 2019, среда

Igor

Погледнете колку пари добиле Брена и Боба за нивната вила на Флорида!

Васко Спасоски

Ким Кардашијан се обиде да го бакне Кание, а тој „ладно“ ја одби! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

19 + оне =

Слични објави

ФОТО: Хурем влегува во 9-от месец од бременоста – Актерката се пофали со фотографии од трудничкото стомаче

Еспресо

„Brass Brothers“ ќе ве заразат со нивната прва авторска песна „Време – невреме“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ФОТО: Македонската раперка Луна гордо ги покажа своите голи гради!

Васко Спасоски

Нова омилена жена на фудбалер: ЗАПОЗНАЈТЕ ја „хрватската Шакира“ (ФОТО)

Igor

ФОТО: Џиџи Хадид ја објави првата фотографија од бебето

Васко Спасоски

Таа е полн погодок: Заборавете на силиконските убавици кои некогаш сте ги виделе (ФОТО)

Слободен печат