Ким Кардашијан: Ќе ви покажам слики од мојата оштетена кожа кога ќе ја тргнев лепливата лента (ФОТО)

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан (39), последниве 12 години направи бројни естетски корекции кои се видливи на прв поглед, а за убавина би направила навистина сè.

Profimedia

На друштвените мрежи сега на своите следбеници им покажала како функционираат нејзините нови ленти за лепење заслужни за нејзиното бујно деколте. Открила и дека нејзиниот нов изум е безболен за подрачјето на брадавиците и дека ги држи градите.

Profimedia

Меѓутоа, пред да ја збогати својата колекција со новите ленти за лепење, Ким ги лепела градите со леплива лента, која ѝ ја уништувала кожата и ѝ нанесувала болка.

„Ќе ви покажам слики од мојата оштетена кожа кога ќе ја тргнев лепливата лента“, рекла додавајќи дека трпела силна болка.

Profimedia

Слични објави

За инспирација и за одважност: Ова е најубавата боја за коса на сезоната, и Клеопатра ја обожавала (ФОТО)

Igor

Доколку сте еден од овие хороскопски знаци тогаш сигурно имате многу пријатели

Igor

Идната водителка на Евровизија под голем притисок призна дека е трансродова личност! (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Џорџ Флојд стана акционерка на „Дизни“: Барбра Стрејсенд ѝ подари акции

Еспресо

Овен Вилсон го сменил телефонскиот број кога дознал дека Варуни е бремена

Igor

Престанете да ги правите овие ГРЕШКИ и СЕКОГАШ ќе имате совршени нокти (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

тринаесет − 3 =

Слични објави

Лејди Гага ја објави рендгенската снимка по стравичниот пад (ФОТО)

Igor

Лесна пита од леб, сирење и шунка (РЕЦЕПТ)

Igor

10 вежби кои ви гарантираат совршен стомак до лето (ВИДЕО)

Igor

Ана Николиќ завршила во болница во Мароко

Еспресо

Сакате дланки со прекрасен младешки изглед? Постојат 5 трикови кои ќе ви помогнат да го постигнете тоа!

Igor

Поранешната сопруга на легендарниот боксер е пронајдена мртва!

Еспресо