Ќе ви потечат солзи на очи: Актерот од „Војна на ѕвездите“ им соопшти на родителите дека им купил куќа (ВИДЕО)

Актерот Џон Бојег, кој го глумеше ликот Фин во филмскиот серијал „Војна на ѕвездите“, на својот профил на Инстаграм објави кратко видео кое го направил пред неколку години, каде може да се види како на своите родители им соопштува дека им купил куќа.

– Ова се случило пред неколку години. Ваквите моменти покажуваат дека тешката работа се исплати – напишал Бојег.

На снимката се гледа како Џон во камера кажува дека купил куќа на родителите и дека тоа ќе им го соопшти.

– Им купив куќа на мајка ми и татко ми. Отсекогаш сакав да го направам тоа – рекол Бојег и тргна да ги израдува родителите.

– Ова е вашата нова куќа. Ви припаѓа на вас – кажал Џон и ги расплакал родителите.

Погледнете го емотивното видео:

 

View this post on Instagram

 

Moments like these make all the hard work worth it.

A post shared by John Boyega (@johnboyega) on

Слични објави

Дневен хороскоп 19.09.2019 четврток

Igor

Телохранителот на Тупак се врати од мртвите и даде докази дека раперот е жив! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Хали Бери се откажa од улогата на трансродов маж

Еспресо

Ретко имаме прилика да ја видиме Нина Бадриќ вака: Познатата пејачка со деколте скоро до папок (ФОТО)

Васко Спасоски

Видео хороскоп за 31.05.2019, петок

Igor

ГО ПРОМЕНИ ИМИЏОТ: Сите останаа без зборови од новиот изглед на Јелена Карлеуша

Igor

Остави Коментар

десет + 14 =

Слични објави

8 трикови за визуелно истенчување на фигурата

Igor

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ позираше ГОЛА против контроверзната забрана за абортус (ФОТО)

Igor

Домашна витаминска вода којa секој треба да ја консумира – Направете си ја веднаш!

Еспресо

Вил Смит од шега го снимал прегледот! Докторите му откриле опасна работа во стомакот! (ВИДЕО)

Igor

ПЕТ РАБОТИ кои не сте ги знаеле за Вера Мештеровиќ: Во лето се грејам со фен

Igor

Нејмар му ја „украде“ девојката на Малума: Славниот фудбалер во врска со ќерка на угледен бизнисмен од Загреб?

Еспресо