Карлеуша ја обвини Аријана Гранде дека ја копира, но изгледа дека е обратно (ФОТО)

Јелена Карлеуша (41) ја обвини светски познатата ѕвезда Аријана Гранде дека ѝ го ископирала стајлингот.

Аријана Гранде (26) на доделувањето Греми викендов носеше фустан каков што во октомври минатата година носеше Карлеуша.

Карлеуша го забележала тоа и го сподели со фановите на Инстаграм.

instagram
instagram

„Во ред е да се има ист фустан, но ако е по посебна нарачка… Фустанот на Аријана го дизајнирал Џамбатиста Вали, што ја прави ситуацијата уште посмешна. Но не е во ред, не поради мене, туку поради Амина Хасанбеговиќ, која го направи оригиналниот фустан“, напиша Јелена на Инстаграм.

Откако Карлеуша по којзнае кој пат истакна дека некој нејзе ја копира, со свои коментари се вклучија бројни корисници на социјалните мрежи. Дојдоа до заклучок дека Јелена згрешила, бидејќи оригиналниот фустан е направен во 2016 година и го дизајнирал токму Џамбатиста Вали.

„Се надевам дека ќе го избрише коментарот. Дотичната дизајнерка буквално ја украла идејата на странскиот дизајнер и ја подметнала како своја… Ако ништо друго, ја закопа дизајнерката“, се само некои од коментарите.

Слични објави

Цвекло на највкусен начин, подгответе го вака

Igor

Југословенката на која Пикасо ѝ го уништи животот: Мажите се крадци на идеи, а Пикасо е голем грабливец (ФОТО)

Еспресо

Не им одолеаа ниту славните дами: Во овие панталони секоја жена изгледа витко! (ФОТО)

Еспресо

Ноктите сушете ги со фен, постои добра причина за тоа!

Еспресо

Кети Пери побегна од хотелот во кој беше Том Хенкс, кој е заразен со коронавирус! (ФОТО)

Еспресо

Коронавирусот го зема данокот: Кралскиот пар ја откажа посетата на БиХ, Кипар и Јордан

Еспресо

Остави Коментар

13 − два =

Слични објави

Холивудската дива го прослави 43. роденден: Обожавам да стареам! (ФОТО)

Еспресо

Жените открија каков тип на мажи најмногу им се допаѓа!

Еспресо

Се очекува ХАОС во Ѕвездите на Гранд: Поповиќ и дал 100.000 евра на Северина да се кара со Карлеуша

Igor

Фантастична е: Фина, крцкава и посна погача фокачо

Igor

Што е тоа што ви го уништува сексуалниот живот?

Igor

Роберт Билбилов има нова песна: „Тажно диско“ е вистински доказ колку совршени можат да бидат мелодијата и текстот

Еспресо