Како знаеш дека е подготвен за сериозна врска?

Кога сте на почетокот на врската, понекогаш е тешко да се процени дали вашиот партнер е подготвен да преземе посериозен чекор понатаму.

Знаеме дека на жените им е многу тешко да го читаат машкиот начин на размислување, но од одредени знаци во неговото однесување може да забележите дека е подготвен за сериозна љубовна авантура со вас.

Тој е размумен

Кога ќе ве понесат емоциите, тој ќе биде гласот на разумот, кој секогаш ќе ве води во вистинската насока, а исто така ќе бидете подготвени да го послуша вашиот мудар совет.

Го слуша вашиот совет

Тој е подготвен да го почитува вашиот предлог, бидејќи од ден во ден работи на себе, но исто така и на вашата врска.

Тој е доверлив

Во вашиот живот, потребно ви е лице на кое секогаш можете да се потпрете, и кој ќе биде, ако не вашиот партнер. Тој ќе ви покаже дека можете да му верувате и ќе му се обратите во секој важен момент за вас.

Тој знае што сака

Со амбициозна жена одговара амбициозен човек. Тој знае што сака и не само што има амбициозни цели за својата иднина, но има големи планови за вас како двојка.

Тој знае да ве сослуша

Тој само сака да ве сослуша и да ви даде бесконечно разбирање. Не само што слуша внимателно, човекот што ве сака секогаш има соодветно решение за секој од вашите проблеми.

Слични објави

Видео хороскоп 20.09.2019 петок

Igor

Што може да ви се случи доколку престанете да имате секс?

Igor

Ги распамети мажите: Ивана Кнол во мини бикини позира на снегот (ФОТО)

Еспресо

ВО ЖИВО Промоција на книгата „Море без обала“ на Ван Гог

Igor

Есенски накит со кој нема да згрешите (ФОТО)

Igor

Ова ретко се гледа: Цеца Ражнатовиќ го покажа задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

4 × 4 =

Слични објави

И Македонците можат да гласаат за неа: Мила денеска ја претставува Македонија на детската Евровизија

Igor

„Копи-паст“: Вака изгледа таткото на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Васко Спасоски

Меланија Трамп и Кејт Мидлтон ги прошетаа пролетните зелени фустани: Чиј модел е поубав?

Igor

Кејт Мидлтон посакувала друго име за синот Џорџ, но по реакцијата на кралицата таа се предомислила

Еспресо

Познатата терапевтка советува: Во овој случај НЕВЕРСТВОТО подобро да го СОКРИЕТЕ!

Igor

Зошто го правиш тоа на твои години? СИНДИ КРАФОРД СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛА и стана мета на непријатни коментари (ФОТО)

Igor