Како со помош на лимон да го решите проблемот со сува кожа?

Пресечете го лимонот и истискајте ги и двете половини. Ставете ги двете половинки на масата и во нив ставете ги лактите и притискајте лесно околу десетина минути.

Грубата кожа на лактите бара големо внимание. Често останува сува, но и покрај хидратантниот лонсион за тело и маслата, не се постигнува посакуваниот ефект.

Освен тоа, на лактите речиси воопшто не се наталожуваат масти па затоа тие се често суво подрачје од телото.

Меѓутоа, еден едноставен домашен третман сјајно помага.

Имено, се што во иднина ви треба за меки лакти, е само еден лимон. Држете ги половинките од лимон на лактите околу десетина минути. Овошната киселина од лимонот ќе го омекне горниот груб дел од кожата.

На крај измијте ги детално и исушете ги. По третманот не заборавајте обилно да ги намачкате со крема.

Слични објави

Кирк Даглас, актерот од златното доба на Холивуд, почина на 103-годишна возраст

Васко Спасоски

Контроверзна фотографија на Аца Лукас: Пејачот лежи на кревет, а до него бело „брашно“ (ФОТО)

Слободен Печат

Подгответе ручек од само 3 состојки (ВИДЕО)

Igor

БЕБЕТО НА КИМ И КАНЈЕ ДОБИ БИБЛИСКО ИМЕ: Среќните родители објавија како ќе се вика

Igor

ФОТО| Поранешната сопруга на Роман Абрамович не крие колку е среќна во новиот брак: Објави фотографија од свадбата по 10 месеци

Милена Ризовска

Ниту сопругот не би ја познал! Тамара Тодевска со драстична промена! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

12 − 10 =

Слични објави

Семејството Бекам подготвува гала прослава: 115.000 евра за 21. роденден на синот Бруклин!

Еспресо

Позната адвокатка ги „запали“ социјалните мрежи (ФОТО)

Igor

Актерот Арнолд Шварценегер беше итно пренесен во болница, по што се огласи на Инстаграм! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЕКСКЛУЗИВНО: Ракометарот Столе Стоилов ќе стане татко!

Васко Спасоски

Славниот пар донираше милион долари во борбата против коронавирусот! (ФОТО)

Еспресо

Родени шефови – Тие се најупорните и најдоминантните хороскопски знаци!

Igor