Како познатите убавици „без шминка“ изгледаат апсолутно совршено?

Мали тајни на големите мајстори!

Од Адел до Џеј Ло, sвездите деновиве сакаат да го „рекламираат“ својот природен изглед и со своите „no makeup“ фотографии докажуваат дека се најубави дури и без грам шминка на лицето.

Сепак, тоа баш и не е толку вистина…

фото: Инстаграм

– Фактот дека нема видлива шминка не значи дека воопшто ја нема, затоа што постојат некои трикови зад природниот изглед – откри шминкерката Лиза Слоним во интервју за „The Sun“, посочувајќи дека фазонот „no makeup“ обично не исклучува малку тонер, руменило или сјај на вистинските места.

На пример, Џенифер Лопез не се срами да им посака добро утро на своите следбеници на Инстаграм во 7 часот со фотографија во баде мантил – без шминка, но и без подочници и со совршен тен. Џеј Ло редовно користи тонирани креми со заштитен фактор, а исто така се подложува и на бројни дерматолошки третмани за подмладување, како што се хемиските пилинзи.

фото: Инстаграм

Ријана неодамна преку видео ја откри својата рутина за нега на кожата и шминка, и истакна дека никогаш не пропушта да стави мал бронзен сјај на лицето, што му дава мистериозен и егзотичен изглед.

Водителката Маја Џама често поставува фотографии без или со минимум шминка, а Лиза Слоним открива како таа постигнува блескав тен како нејзиниот.

фото: Инстаграм

– Одберете тониран хидрантен крем кој ќе ви овозможи сјај на кожата. Нанесете го во мала количина и со рацете втријте го во лицето. Користете коректор за да ги покриете флеките, а бронзер и руменило за да одржите сјај. Допирот со вазелин на јаболчниците, исто така, дава прекрасен природен сјај – вели Слоним.

Еве како тоа и успева и на Викторија Бекам…

Слични објави

Принцот Хари јасно порача: Викајте ме само Хари!

Еспресо

Прв Велигден без тато Коби, да плачете од милина и тага поради овие сцени во домот на семејството Брајант (ВИДЕО)

Еспресо

Видео хороскоп 03.10.2019, четврток

Igor

„ЦРНАТА ОВЦА“ од популарниот бенд ЦЕЛОСНО СЕ СМЕНИ, фановите не ја препознаваат

Igor

Вака низ годините се менуваше стилот на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Igor

Ја прашаа Камила Паркер дали ќе и недостасуваат Меган и Хари: Одговорот боли! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

3 × 4 =

Слични објави

Хороскоп за 06 ноември, среда – на Водолиите ќе им недостасуваат пари, Раковите ќе привлекуваат додворувачи

Igor

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Еспресо

На поканите за свадбата на Вељко и Богдана наведен задолжителен дрес-код

Igor

Жељко Јоксимовиќ се побуни за Тамара – Побара преиспитување на начинот на гласање (ФОТО)

Igor

Се сеќавате на водителката Маја Поцевска и нејзиното длабоко деколте? Погледнете како изгледа денес! (ФОТО)

Igor

Славниот актер се запушти до непрепознатливост: Фановите се загрижени! (ФОТО)

Igor