Каде грешат жените при орален секс

Пружањето орално задоволство на партнерот за време на сексот некогаш може да тргне наопаку и тоа само поради неколку грешки.

Но, пред да се впуштите во ваквата игра, потребно е и двајцата партнери да го сакаат тоа. Всушност, првата грешка потекнува токму од несогласувањето околу оралниот секс.

Гадење

Ако самата помисла на орално задоволување предизвикува мачнини и гадење, тогаш дефинитивно нема да биде убаво ни за едниот и за другиот. Подобро е без орален секс, отколку тој да се случува под притисок и без задоволство.

„Работа“ со заби

Иако љубовните игри вклучуваат и по некое гризење, кога е во прашање оралниот секс, треба да се користат што помалку заби. При целосна ерекција, машкиот полов орган е пречувствителен, па така може да почувствува непријатно гребење, па дури и болка доколку го допирате пречесто со заби.

Сувост

Како и при секое сексуално задоволување, така влажноста е важна и за оралниот секс. Машкиот орган е чувствителен на триење и ако не е доволно влажен, целото искуство може да биде доста непријатно.

Агресивност

Оралното задоволување на машкиот полов орган се нарекува уште и „пушење“ во жаргонскиот говор, но тоа не значи дека треба девојката да го прави тоа буквално. Оваа грешка најчесто ја прават неискусните, мислејќи дека со создавањето вакуум всушност причинуваат поголемо задоволство кај партнерот.

Слични објави

Раперката Карди Би направи роденденска забава која може да се опише како – порно забава! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Space Motion за старт на Intermezzo Music Rituals

Васко Спасоски

Алисиа Силверстоун од култниот тинејџерски филм „Clueless“ е непрепознатлива! (ФОТО)

Еспресо

МОРБИДНО: Еве без што членовите на кралското семејство не патуваат никаде!

Igor

Гвинет Палтроу објасни зошто засекогаш на глумата ѝ кажа збогум! (ФОТО)

Васко Спасоски

Камила е убавицата која претендира да ја надмине и Селма Хаек (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 + 1 =

Слични објави

Посни марципан-колачи со ореви (РЕЦЕПТ)

Igor

Светски познатата Дуа Липа доаѓа во Скопје?

Igor

Душко Тошиќ ја напушта Јелена Карлеуша: Купил стан и локал за половина милион евра во центарот на Белград!

Васко Спасоски

Што прават ПАРИТЕ И СЛАВАТА? На сликите се ИСТИТЕ ЖЕНИ, со разлика од осум години (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Што може да ви се случи доколку престанете да имате секс?

Igor

Дневен хороскоп за 16 октомври 2019, среда

Igor